1 835 коронарографій та 1 118 стентувань коронарних артерій проведено фахівцями КНП “ХОССЦ” у 2022 році

Інтервенційна кардіологія – галузь клінічної медицини, яка поєднує сучасну рентгенологію, кардіологію та ендоваскулярну хірургію. Передбачає діагностику і лікування шляхом внутрішньосудинного втручання, через невеликі проколи на шкірі під рентгенівським (ангіографічним) контролем в спеціальній операційній.

Ендоваскулярні втручання на судинах серця та периферійних судинах з використанням ангіографічних систем хмельницькі кардіохірурги почали виконувати у 2004 році. Спочатку – на базі Хмельницької обласної лікарні, а після реорганізації та продовження діяльності у новому статусі,  як комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради – на власній базі.

Після проведеного аналізу даних зі стану кардіології та кардіохірургії в Україні, Міністерством охорони здоров’я та Урядом, за підтримки міжнародної ініціативи «Stent for Life» та Асоціації серцево-судинних хірургів України було розпочато масштабну роботу зі створення регіональних мереж реперфузійних центрів.

Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, забезпечене відповідним обладнанням та персоналом, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по судинам серця) при гострому інфаркті міокарда.

У квітні 2021 року до всеукраїнської мережі кардіоцентрів, в яких пацієнти з інфарктом можуть цілодобово отримати високоспеціалізовану фахову допомогу, доєднався новостворений реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» у м.Хмельницькому.

Була створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу  «Optima IGS 330». Розпочало роботу відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології.

Подібний реперфузійний центр працює і проводить аналогічні втручання у м.Кам’янець-Подільському. У найближчих планах – відкриття реперфузійного центру на півночі області, у м.Нетішині.

У 2022 році у закладі було проведено 1 835 коронарографій (у 2021 році – 1 468, у 2020 – 1 084).

Виконано 1 118 стентувань коронарних артерій (у 2021 році – 815, у 2020 – 647).

Детальніше про роботу відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології:

У м.Хмельницькому.

У м.Кам’янець-Подільському.