Про центр

Комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради (далі КНП «ХОССЦ») – головний заклад в області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги пацієнтам із серцево-судинною патологією та здійснює організаційно-методичне керівництво кардіологічної служби регіону.

Історія створення закладу бере свій початок з 1985 року, коли на базі Хмельницької обласної лікарні був заснований Хмельницький обласний кардіологічний диспансер, який через 8 років переведено у приміщення колишнього лікувально-санаторного управління (вул.Володимирська, 85).

Надання кардіохірургічної допомоги для мешканців області розпочалось у 2004 році, з моменту створення у Хмельницькій обласній лікарні спеціалізованого відділення кардіо- і ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології. Враховуючи те, що існуюча модель співпраці кардіохірургічного відділення обласної лікарні та Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру не була оптимальною, колегія Департаменту охорони здоров’я ОДА прийняла рішення (квітень 2015 року) про доцільність створення єдиного центру з надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги на базі Хмельницького обласного кардіологічного диспансеру.

І уже в грудні 2016 року була розпочата реконструкція, яка завершилась на початку 2021 року.

Квітень 2021 року

З метою наближення високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги до мешканців області, 1 квітня 2019 року відкрито відділення інвазивної хірургії та інтервенційної радіології на віддаленій від обласного центру території (близько 100 км) у м.Кам’янець-Подільський.

19 вересня 2023 року, аналогічне відділення запрацювало на півночі Хмельницької області – у м.Нетішин.

Наказом Департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації з 1 вересня 2019 року відділення кардіо- і ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології Хмельницької обласної лікарні було ліквідовано і створено відповідне у Хмельницькому обласному кардіологічному диспансері (на той час).

Відповідно до рішення Хмельницької обласної ради від 21 червня 2019 року №37-26/2019 « Про реорганізацію комунальних закладів охорони здоров’я» з 1 жовтня 2019 року заклад розпочав свою діяльність у новому статусі – як комунальне некомерційне підприємство «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Хмельницької обласної ради.

Очолює заклад Заслужений лікар України, доктор наук, лікар-хірург серцево-судинний – КЛАНЦА Андрій Іванович.

Загальна кількість ліжок – 110 та 18 ліжок інтенсивної терапії.

У 2023 році в КНП «ХОССЦ» отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу – 52 428 хворих, проліковано стаціонарно – 5 035 хворих. Виконано оперативних втручань на серці – 2 035, із них: операцій на «відкритому» серці – 204, стентування коронарних артерій проведено – 1 478 хворим, імплантовано штучних водіїв ритму – 312 пацієнтам. Проведено 15 935 ультразвукових та 31 144 функціональних досліджень. Проведена 1 трансплантація серця.

СТРУКТУРА
комунального некомерційного підприємства «Хмельницький обласний серцево-судинний центр»
Хмельницької обласної ради

  1. Адміністрація.
  2. Фінансово-економічна служба.
  3. Відділ кадрів.
  4. Господарська частина.
  5. Амбулаторно-поліклінічне відділення (вул.Володимирська, 85, м.Хмельницький).
  6. Приймально-консультативне відділення (вул.Володимирська, 85, м.Хмельницький).
  7. Стаціонарні відділення:
    7.1. Кардіологічне відділення (вул.Володимирська, 85, м.Хмельницький).
    7.2. Відділення кардіохірургії (вул.Визволителів, 3, с.Ружичанка, Хмельницький район).
    7.3. Відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 (вул.Володимирська, 85, м.Хмельницький).
    7.4. Відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №2 (вул.Івана Виговського, 30, с.Мукша-Китайгородська, Кам’янець-Подільський район).
    7.5. Відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №3 (вул.Лісова, 1, м.Нетішин, Шепетівський район).
  8. Відділення анестезіології, інтенсивної терапії та інтервенційної радіології з блоком катетеризаційних лабораторій.
  9. Операційний блок з катетеризаційними лабораторіями.
  10. Параклінічні підрозділи:
    9.1. Кабінети функціональної діагностики.
    9.2. Рентгенологічний кабінет.
    9.3. Відділення ультразвукової діагностики.
  11. Інформаційно-аналітичний кабінет медичної статистики з архівом.

«Матеріали дозволено використовувати на умовах GNU FDL без незмінюваних секцій та Creative Commons із зазначенням автора / розповсюдження на тих самих умовах»