55 років тому проведена перша у світі успішна трансплантація серця від людини до людини

55 років тому, всесвітньовідомі журнали «TIME» та «LIFE» присвятили свої обкладинки визначній події – З грудня 1967 року південноафриканський хірург, доктор медицини Крістіан Барнард з колегами здійснив у Кейптауні першу в світі успішну трансплантацію серця від людини до людини.

На сьогоднішній день у світі проводиться понад 5 тисяч трансплантацій серця щорічно. Таке втручання є одним із найефективніших, а іноді – і безальтернативних способів порятунку життя людини при незворотніх ушкодженнях органу.

Трансплантація стала стандартом лікування при багатьох захворюваннях, а трансплантологія – однією з найбільш прогресивних галузей медичної науки та практики, яка активно розвивається, запроваджуючи нові технології та ідеї в інші медичні напрямки.

У січні 2022 року на базі КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» наші фахівці (під керівництвом Андрія КЛАНЦИ), спільно з колегами, виконали першу трансплантацію серця на Поділлі. Детальніше – на нашому оф.сайті – https://cutt.ly/n1CPCYl

Довідково:
В Україні працює Єдина державна інформаційна система трансплантацій, де збирається інформація про сумісність донора-реципієнта. Міністерство охорони здоров’я та Уряд запровадили Пілотний проект з трансплантації, згідно якого пацієнти, яким потрібна трапсплантація, самі обирають заклад, в якому хочуть провести пересадку того чи іншого органу, а усі медичні послуги з трансплантації оплачуватимуться державою.
КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» входить до Пілотного проекту з трансплантації, має відповідну ліцензію. В закладі працює трансплант-координатор. Усі, хто потребує трансплантації, можуть звернутись за консультацією, пройти обстеження, записатись до так званого «листа очікування», отримати якісну високоспеціалізовану медичну допомогу.