94- та 95-річні пацієнтки з гострим інфарктом міокарда

Українці – життєлюбний і стійкий народ. Наші фахівці мали можливість переконатися у цьому особисто. Двічі за тиждень.

На початку місяця швидка медична допомога доправила із Старокостянтинівського району в реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» 94-річну пацієнтку з гострим інфарктом міокарда з вираженим больовим синдромом.

Гіпертонічна хвороба з застійною серцевою недостатністю, цукровий діабет, важкий стан і екстра-поважний вік давали максимальний ризик розвитку ускладнень. Пацієнтку відразу транспортували у катетеризаційну лабораторію, де чергова операційна бригада провела невідкладне малоінвазивне втручання – імплантувавши в критично уражену коронарну артерію стент-систему та відновивши прохідність судини.

Через кілька днів у чергового лікаря deja vu – невідкладна допомога доправляє у Центр з гострим інфарктом міокарда …95-річну хмельничанку.

Виконана в ургентному порядку коронарографія виявила трьохсудинне ураження коронарних артерій, ускладнене ішемічною хворобою серця, стійкою фібриляцією пересердь та анемією.

Проведена за допомогою мікропровідника механічна реканалізація уражених ділянок та балонна ангіопластика дозволили відновити прохідність судин та імплантувати стент-систему.

Обидві пацієнтки, отримавши курс післяінфарктного лікування в палаті інтенсивної терапії, в доброму стані виписані додому для подальшого нагляду кардіолога та сімейного лікаря. Очікуємо через місяць на контрольний огляд та корекцію лікування.

З вірою в Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом ми подолаємо все!