Стрес — невід’ємна частина життя сучасної людини. Це неспецифічна реакція організму у відповідь на сильну дію зовнішніх подразників, яка перевищує норму, а також відповідна реакція нервової системи.
Сьогодні, коли Україна знаходиться в стані війни, кожен з нас знаходиться під дією постійного інформаційного, емоційного, фізіологічного та посттравматичного стресу. Що негативно впливає на стан здоров’я в цілому і на серцево-судинну систему зокрема.
Оскільки під дією стресу збільшується кількість відповідних гормонів, під їх впливом відбувається підвищення частоти серцевих скорочень, спазм периферичних судин, активація системи згортання крові, що призводить до розвитку тромбозу, ішемії, патологічної збудливості серцевого м’яза.
Гострий та хронічний стресовий стан викликає ішемію у 40–60% пацієнтів з ішемічною хворобою серця, провокує раптову стенокардію, знижує ефективність антиангінального лікування, може призвести до виникнення аритмії та інфаркту міокарда.
При появі таких симптомів, як:
біль у грудях, що не зникає понад 20 хв. після прийому ліків;
біль між лопатками;
відчуття болю у лівій руці та нижній щелепі;
задишка, пітливість;
запаморочення.
Негайно телефонуйте 103.
Життєво важливо, щоб пацієнт з симптомами гострого інфаркту міокарда отримав медичну допомогу якомога раніше: протягом 12 годин від початку симптомів. Для максимального ефекту від процедури стентування (механічного усунення перешкоди в судині та відновлення кровопостачання серця) і наступної реабілітації, пацієнта повинні доставити в реперфузйний центр протягом перших 2 годин від першого контакту з медичним персоналом.
КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» входить до реперфузійної мережі, яку розбудовує МОЗ України разом з Урядом. Саме тут українці у критичному стані отримують безкоштовне невідкладне стентування при гострому інфаркті міокарда.
Ми працюємо у режимі 24 години / 7 днів на тиждень / 365 днів на рік.
Зберігайте спокій, бережіть себе і рідних.