У м.Хмельницькому відбулася науково-практична конференція «І ПОДІЛЬСЬКИЙ КУРС ІЗ РЕВАСКУЛЯРИЗАЦІЙ ТА ЕНДОВАСКУЛЯРНИХ ТЕХНОЛОГІЙ» за ініціативи Асоціації інтервенційних кардіологів України у співучасті з Міністерством охорони здоров’я України та КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».
У роботі освітнього курсу взяли участь фахівці з різних регіонів України. З доповідями виступили як корифеї української інтервенційної кардіології, так і молоді спеціалісти: проф., д.мед.н. Максим СОКОЛОВ (м.Київ), проф., к.м.н. Ігор ПОЛІВЕНОК (м.Харків), проф., д.м.н. Андрій ЯГЕНСЬКИЙ (м.Луцьк), проф., д.м.н. Валерій ІВАНОВ (м.Вінниця), д.н. з держ.упр., к.м.н. Андрій КЛАНЦА (м.Хмельницький), к.м.н. Дмитро БЕШ (м.Львів), Михайло ГЛАДІЙ (м.Хмельницький), Сергій ЧАЙЧУК (м.Київ), Юлія КАШУБА (м.Київ), в онлайн-режимі приєднався д.м.н. Радослав ПАРМА (м.Катовиці, Польща).
Перша частина заходу була присвячена питанням розвитку регіональних реперфузійних мереж в Україні та основним світовим трендам розвитку інтервенційної кардіології – однієї з найновіших галузей охорони здоров’я в Україні, пріоритетом якої є черезшкірне коронарне втручання – провідний метод реваскуляризації міокарда як при гострих коронарних синдромах, так і при стабільній ішемічній хворобі серця.
Як зазначив голова правління Асоціації інтервенційних кардіологів України, проф., д.мед.н. Максим СОКОЛОВ: «Розвиток інтервенційної кардіології в Україні, створення і розвиток реперфузійних центрів мають значний прогрес. Протягом останнього десятиліття кількість інтервенцій, виконаних в нашій країні зросла у 17 разів! і у 2022 році цей показник (337 на 1 мільйон населення на рік) вже наблизився до європейського рівня (373), а у м.Києві та деяких обласних центрах, зокрема Хмельницькому, вже перевищив цей рівень. Створення, спільно з МОЗ України та Урядом, розгалуженої мережі реперфузійних центрів з сучасним обладнанням та кваліфікованими фахівцями стало основним компонентом оновлення та принципово змінило систему надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда».
Друга частина стосувалась порівняльній ефективності перкутанних втручань та коронарної хірургії у пацієнтів із хронічними коронарними синдромами, сучасним поглядам на проблему. Учасники обговорювали важливі теми інтервенційної кардіології та кардіохірургії, ендоваскулярних технологій, актуальні питання діагностики та терапевтичного лікування кардіологічних пацієнтів, детально розглядали клінічні випадки, дискутували, ділились власним досвідом та переймали досвід провідних фахівців.
«Подібні науково-практичні конференції значущі і важливі, сприяють розвитку та впровадженню нових технологій і методів надання медичної допомоги», – підсумував директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», д.н. з держ.упр., к.м.н. Андрій КЛАНЦА, – «Ми вдячні Асоціації інтервенційних кардіологів України, особисто Максиму СОКОЛОВУ за формування ідеології та значний внесок в розвиток інтервенційної кардіології в нашій країні. Дякуємо учасникам, які знайшли можливість приїхати, навчити інших та навчитися самим, щоб надалі на практиці покращувати надання медичної допомоги українцям. Дякуємо нашим Захисникам, які надали нам цю можливість. Слава Україні і разом до Перемоги!»