Нещодавно, на запрошення японських колег, з робочим візитом до Серцево-судинної лікарні Мінаміно (Токіо, Японія) перебували директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», депутат Хмельницької обласної ради, серцево-судинний хірург Андрій КЛАНЦА та заступник директора КНП «ХОССЦ» з амбулаторно-поліклінічної роботи, лікар-кардіолог Наталія ЩЕПІНА.
Як і обіцяли – детальна розповідь.
Попри те, що відносини між нашими країнами перебувають на стадії формування, попри тисячі кілометрів та різницю культур і традицій – є щирий інтерес, є щире дружнє ставлення, яке відчувалось протягом усієї поїздки.
Першими почали вражати гостинністю та привітністю учні і вчителі школи Hachioji Daisan Elementary School. Слово «Привіт!» українською лунало у кожному класі. Діти ретельно готувалися до візиту: декламували вірші і співали пісень українською! І це були очі щасливих, відкритих, вільних дітей, які передавали слова підтримки українським дітям. Дякуємо учням, педагогам та адміністрації за гостинний прийом!
Того ж дня наші лікарі взяли участь у конференції, присвяченій медичному міжрегіональному співробітництву, за участю медичної спільноти м.Токіо. Розповідали колегам про Україну, Хмельниччину, війну… супротив та боротьбу, особливості надання медичної допомоги в умовах військового стану, роботу КНП «ХОССЦ». Абсолютна тиша в залі, сльози на очах та слова підтримки були підтвердженням щирого співпереживання японської медичної спільноти народу України. Дякуємо!
Мали честь передати японським колегам прапор України від Медичної роти 3-ої окремої танкової Залізної бригади. Також, за дорученням Віолети ЛАБАЗЮК, голови Хмельницької обласної ради та депутатського корпусу, Андрій Іванович вручив почесну відзнаку директору Серцево-судинної лікарні Мінаміно Йошики ХАТА.
Впродовж двох робочих днів колеги мали насичену роботу в Minamino Cardiovascular Hospital, пліч-о-пліч працювали з японськими колегами в катетеризаційній лабораторії, брали безпосередню участь в лікуванні пацієнтів з гострими та хронічними коронарними синдромами, в т.ч. проведення kissing ballon technique coronary angioplasty пацієнту віком 92 роки!
Звертає увагу сучасне високотехнологічне оснащення, рутинне застосування внутрішньосудинного ультразвукового дослідження ІVUS та оптичної когерентної томографії OCT (іноді – одночасне використання цих обох методів ендоваскулярної візуалізації при проведенні черезшкірних коронарних втручань).
З особливим інтересом спостерігали за проведенням катетерної абляції пацієнтам з фібриляцією та тріпотінням передсердь, оскільки в майбутньому плануємо запровадити катетерне лікування аритмій у нашому Центрі.
Дякуємо директору клініки за запрошення та чудову можливість долучитися до медичного процесу, усьому персоналу за привітність і бажання ділитися досвідом! Ви неймовірні в гостинності та працьовитості – кожен окремо і усі загалом. Ви чудова команда!
Протягом кількох днів лікарі знайомилися з роботою Hachioji Minamino Cardiac Rehabilitation Clinic. В Японії, де спостерігається значне старіння населення, потреба в ефективних програмах кардіореабілітації є надзвичайно важливою.
Як саме виглядає серцево-судинна реабілітація в Японії – розповімо окремо дещо пізніше.
Дякуємо доктору Акіра НІКАІДО та усьому персоналу за теоретичний та практичний екскурс в японські стандарти кардіореабілітації!
Наостанок, мали зустріч в Посольстві України в Японії. Спільно з Послом Сергієм КОРСУНСЬКИМ обговорили можливості телемедицини в міжнародній співпраці, сприяння розвитку співробітництва між Хмельницькою областю та Японією, а також надходження гуманітарної допомоги в умовах військового стану.
Щиро дякуємо усім причетним, завдяки кому ця співпраця стала можливою. Дякуємо Олесі КИРИЛЬЧУК та Дмитру РЕМЕЗУ за сприяння, допомогу в організації та координації візиту!
Дякуємо японським колегам, дякуємо народу Японії за допомогу та підтримку України у ці важкі часи!