Всеукраїнський медичний форум медичних сестер та братів відбувся 15 вересня 2023 року у м.Кам’янець-Подільський. Захід, організований ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України» сумісно з Центром розвитку медсестринства МОЗ України, під егідою Асоціації серцево-судинних хірургів України та за підтримки Подільського державного університету проходив у змішаному форматі та зібрав медичних фахівців з усієї України.
Участь у форумі взяли і медичні сестри КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».
«Сестринський колектив на сьогоднішній день є найчисленнішим і найціннішим для системи охорони здоров’я», – відзначив директор ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України», академік Василь ЛАЗОРИШИНЕЦЬ, відкриваючи конференцію – «Щоб відповідати новій генерації, наш інститут започаткував післядипломну освіту медичних сестер в таких напрямках, як анестезіологія, реанімація, організація управління в охороні здров’я, хірургія. Ми з вами повинні працювати над розвитком медсестринства в Україні, для зміцнення країни, для досягнення перемоги».
Учасників вітали ректор ЗВО «Подільський державний університет», академік НААН Володимир ІВАНИШИН, проректор з навчальної, науково-інноваційної та міжнародної діяльност, проф. Оксана БЯЛКОВСЬКА, головний лікар ДУ «Національний інститут серцево-судинної хірургії ім. М.М. Амосова НАМН України», к.м.н. Сергій СІРОМАХА, директор Центру розвитку медсестринства МОЗ України Катерина БАЛАБАНОВА, директор КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», депутат Хмельницької обласної ради, д.н. з держ.упр. Андрій КЛАНЦА.
Темами форуму стали актуальні проблеми сьогодення у практичній діяльності медичної сестри, нові напрямки безперервного професійного розвитку та післядипломної підготовки, лідерство та формування в Україні фахівців нової генерації.
Докладно розглянуто клінічні питання надання медичної допомоги в умовах воєнного стану, у розрізі хірургічної служби та бойової травми, організації роботи операційного відділення в екстрених умовах. Учасники ділились власним досвідом участі медичної сестри в лікуванні поєднаної травми, реабілітації, надання допомоги цивільному населенню під час облоги, в умовах бойових дій.
Загалом конференція тривала майже 7 годин. Видалась інформативною і насиченою, цікавою та актуальною. Дякуємо учасникам, які знайшли можливість приїхати, навчити інших та навчитися самим, щоб надалі на практиці покращувати надання медичної допомоги українцям. Дякуємо нашим Захисникам, які надали цю можливість.
Слава Україні і разом до Перемоги!