Хмельничанин, 1959 р.н., був госпіталізований у відділення кардіохірургії КНП «ХОССЦ» зі скаргами на слабкість в лівих кінцівках, головокружіння, підвищення артеріального тиску. Місяць тому переніс гостре порушення мозкового кровообігу (інсульт), яке супроводжувалось асиметрією обличчя, відсутністю рухів в лівих руці та нозі. Лікувався у КП «Хмельницька міська лікарня», звідки і був направлений в наш заклад для дообстеження.
Виконана нашими фахівцями комплексна діагностика, артеріографія судин шиї та головного мозку, виявила критичне звуження правої внутрішньої сонної артерії (по якій кров поступає у головний мозок). Сформовані в стінці судини атеросклеротичні бляшки та тромби, що утворились, перешкоджали кровотоку та викликали порушення мозкового кровообігу.
Холестеринові утворення на внутрішніх стінках судин мають щільну кам’янисту природу і не розчиняються за допомогою лікарських препаратів, тому єдиним видом ефективної медичної допомоги при таких загрозливих для життя станах є оперативне втручання – каротидна ендартеректомія. Це досить складне втручання, пов’язане з високим ризиком інтраопераційних ускладнень. Проводиться під місцевою анестезією, з постійним контролем діяльності головного мозку та неврологічного статусу пацієнта.
Зробивши розріз ураженої сонної артерії, операційній бригаді (кардіохірург Валерій СУХАРЄВ, асистент Ангеліна ГАВРІЛОВА, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Ольга ДРАЧ) вдалося успішно видалити атеросклеротичну бляшку з тромбами, відновивши прохідність судини та покращивши кровопостачання головного мозку. З метою запобігання повторного утворення бляшки, в місці її видалення в стінку артерії вшито спеціальну «латку».
Пацієнт, після тижневого перебування у стаціонарі, у значно кращому стані був виписаний додому під нагляд сімейного лікаря та невролога. Чекаємо через місяць на контрольний огляд.