Майстер-клас «Гострий коронарний синдром. Тактика лікаря на догоспітальному етапі. Сучасні стратегії лікування», організований КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» спільно з кафедрою терапії з курсом загальної практики і сімейної медицини ФПО ВНМУ ім. М.І. Пирогова, відбувся на базі КНП НМР «Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішин».
Захід, який зібрав медичних фахівців зі всієї області, був присвячений тематиці гострого коронарного синдрому (ГКС), клінічній діагностиці, лікувальним стратегіям, показам та техніці проведення черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ), маршрутизації пацієнтів, особливостям ведення пацієнтів на догоспітальному та амбулаторному етапах.
Розпочав зустріч директор КНП «ХОССЦ», Заслужений лікар України, д.н. Андрій КЛАНЦА (перебуваючи у робочому відрядженні, долучився online). Проаналізувавши глобальний, регіональний та національний тягар серцево-судинних захворювань, наголосив на важливості роботи міжнародної громадської ініціативи Stent for Life. Розповів про етапи реорганізації кардіологічної служби та створення мережі реперфузійних центрів у Хмельницькій області. Ознайомив колег з останніми рекомендаціями Європейського товариства кардіологів (ESC) щодо ГКС.
Заступник директора КНП «ХОССЦ» з медичної частини Тетяна ПОЛОНЧУК розповіла про організацію надання допомоги пацієнтам області з гострим коронарним синдромом, законодавчі та нормативні аспекти щодо маршрутизації пацієнтів, лікування і реабілітації, взаємодію всіх ланок медичної допомоги, уніфіковані протоколи.
Завідувач амбулаторно-поліклінічного відділення КНП «ХОССЦ», к.м.н., доцент Наталія ЩЕПІНА та завідувач відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 КНП «ХОССЦ», к.м.н., доцент Юлія САВІЦЬКА детально розібрали широке коло питань:
- етапи клінічної та ЕКГ діагностики в світлі нових рекомендацій ESC 2023;
- ведення пацієнта з ГКС на догоспітальному етапі;
- визначення інвазивної стратегії у пацієнтів з ГКС;
- основи технології та особливості проведення ЧКВ, робота катетеризаційної лабораторії;
- менеджмент пацієнта з ГКС на післягоспітальному (амбулаторному) етапі.
Спікери, маючи значний практичний досвід та напрацювання – теоретичні матеріали закріплювали діагностичними та клінічними випадками.
Вітала організаторів та учасників майстер-класу директор КНП НМР «Спеціалізована медико-санітарна частина міста Нетішин» Тетяна ДІДИЧ.
Захід видався інформативним та цікавим. Наостанок учасники, пройшовши тестування, отримали відповідні сертифікати.
Сподіваємось, що започаткована практика освітніх заходів стане у нагоді фахівцям, які мають бажання навчатися та удосконалювати свою професійну майстерність.
Слідкуйте за анонсами. До нових зустрічей!
Дякуємо Захисникам, які дають нам можливість рухатись вперед!