«Хмельницький обласний серцево-судинний центр» входить до реперфузійної мережі, яку розбудовує МОЗ України разом з Урядом. Саме тут українці у критичному стані отримують безкоштовне невідкладне стентування при гострому інфаркті міокарда.
Стентування – це процедура механічного усунення перешкоди (тромбу і атеросклеротичної бляшки) в судині з допомогою каркаса (стента), метою якої є відновлення кровопостачання серця.
Пацієнт з симптомами гострого інфаркту міокарда (найгостріша фаза якого називається гострий коронарний синдром (ГКС) з елевацією сегмента ST, тобто STEMI) має звернутися за номером екстреної медичної допомоги – 103.
Життєво важливо, щоб пацієнт отримав медичну допомогу якомога раніше: протягом 12 годин (в деяких випадках – упродовж доби) від початку симптомів. Для максимального ефекту від процедури і наступної реабілітації, пацієнта повинні доставити в реперфузйний центр протягом перших 2 годин від першого контакту з медичним персоналом.
Далі команда інтервенційних кардіологів проводить стентування. Усі пацієнти з гострим інфарктом міокарда у стані, що загрожує життю, гарантовано отримують стент безоплатно.
Після своєчасної та ефективної реперфузійної процедури пацієнт швидко й ефективно відновлюється і, в залежності від тяжкості стану, може бути виписаний через кілька днів і продовжити реабілітацію в амбулаторних умовах.
Реперфузійний центр працює у режимі 24 години / 7 днів на тиждень / 365 днів на рік.
«Хмельницький обласний серцево-судинний центр» – комунальне підприємство – провідний заклад Хмельницької області, який забезпечує надання високоспеціалізованої кардіологічної та кардіохірургічної допомоги.
Виконується повний спектр діагностичних і лікувальних маніпуляцій: холтерівське моніторування, ехокардіографія, дуплексне сканування судин, реоенцефалографія, УЗД серця, коронаровентрикулографія, ангіоаортографія.
Проводиться стентування коронарних та периферійних судин, імплантації водіїв ритму (кардіостимуляторів) всіх видів (одно-, дво- та трикамерних, а також кардіовертерів-дефібриляторів).
Успішно проводяться операції на відкритому серці: коронарне шунтування на працюючому серці та в умовах штучного кровообігу, протезування клапанного апарату серця механічними і біологічними протезами клапанів серця або їх пластика, реконструкція і протезування всіх відділів аорти, прямі втручання на артеріях кінцівок та сонних артеріях, операції при пухлинах серця та ін.
У цілодобовому режимі проводяться ургентні операції при життєзагрожуючих станах: гострому коронарному синдромі, розшаровуючій аневризмі аорти.
Будьте здорові!