Масована ракетна атака ворога 26-27 серпня не завадила фахівцям закладу, спільно з колегами, виконати заплановані транскатетерні імплантації аортального клапана (TAVI) трьом пацієнтам (двоє з Київщини, один – з Дніпропетровщини, з родини воїна ЗСУ).
Поки титани ППО збивали російські дрони та ракети, а наша господарська служба прибирала невеликі шматки збитого залізяччя, які впали на території закладу, – команда інтервенційних кардіологів та кардіохірургів ендоваскулярно, без розрізу грудини та зупинки серця, проводила високотехнологічні оперативні втручання – черезшкірну заміну аортального клапана із застосуванням біопротеза.
Усі пацієнти досить поважного віку, з критичним аортальним стенозом та низкою супутніх захворювань і ускладнень.
Через зменшення площі відкриття клапана створюється перешкода кровотоку і виникають такі клінічні симптоми серцевої недостатності, як задишка, біль у грудях, втома, прискорене серцебиття, запаморочення при фізичному навантаженні та навіть втрата свідомості.
Єдиним методом лікування такої патології є заміна аортального клапана, але, з огляду на вік та важкість стану наших пацієнтів, операція на відкритому серці в умовах штучного кровообігу асоціювала у них з високим периопераційним ризиком, тому альтернативою стало малоінвазивне оперативне втручання – транскатетерна імплантація клапана.
Оперували: кардіохірурги Андрій КЛАНЦА, Валерій СУХАРЄВ, Богдан СМОЛІЙ, інтервенційний кардіолог Андрій ДАНИЛЮК, лікар-анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, лікарі ультразвукової діагностики Оксана ЯЦИНА, Наталія АНДРЕЮК, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ. Консультативна та практична допомога: фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України Ігор ДІТКІВСЬКИЙ та Богдан ЧЕРПАК, а також представник компанії “Medtronic”, що здійснює науково-практичний супровід програми “TAVI” в Україні Ілля МАРЦИНЮК.
Дякуємо колегам Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України, директору Інституту, академіку Василю ЛАЗОРИШИНЦЮ за багаторічну дружбу та наставництво.
Всі три імплантації пройшли успішно і пацієнти повернулись під нагляд свого лікуючого лікаря Юлії САВІЦЬКОЇ у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 КНП «ХОССЦ» та, отримавши післяопераційну терапію, через два дні були виписані зі значним покращенням стану. Чекаємо на контрольний огляд.
З вірою у Бога, ЗСУ і кожного з нас. Разом ми подолаємо все!