Біфуркаційне стентування коронарних артерій за методикою “Culotte Stenting”

Пацієнт, чоловік 1945 р.н., був доправлений невідкладною допомогою з Городоцького району у реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» з гострим інфарктом міокарда. Стан пацієнта погіршувала гіпертонічна хвороба та ішемічна хвороба серця.

Комплексне обстеження, ехокардіоскопія та проведена коронарографія виявили багатосудинне ураження коронарних артерій зі стенозом стовбура лівої коронарної артерії з поширенням на огинаючу та передню міжшлуночкову гілки.

Таке ураження потребує особливого, так званого біфуркаційного стентування.

Біфуркаційне (від лат. bifurcus — «роздвоєний») стентування коронарних артерій – методика, яка застосовується при складних судинних ураженнях в місцях розгалуження (Y) кров’яного русла і має на меті імплантацію «розгалуженої» стент-системи. Фактично це імплантація кількох стентів, які проходять один крізь другий.

Цікаве відео візуалізації такого втручання можна переглянути на нашому оф.YouTube-каналіза посиланням.

В умовах катетеризаційної лабораторії пацієнту було виконано біфуркаційне стентування коронарних артерій за методикою “Culotte Stenting”.

Ендоваскулярне (з доступом через стегнову артерію) втручання проводила операційна бригада: кардіохірург Андрій КЛАНЦА, асистент – інтервенційний кардіолог Юлія САВІЦЬКА, лікар-анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ.

Втручання пройшло успішно, прохідність судин та кровопостачання серцевого м’яза відновлено. Пацієнт в стабільному стані переведений в стаціонарне відділення. На сьогоднішній день чоловік вже виписаний і повернувся додому під нагляд сімейного лікаря та кардіолога.

Наразі, у КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» другий рік працює реперфузійний центр, у якому створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу «Optima IGS 330». Тут щоденно проводиться до десятка малоінвазивних ендоваскулярних втручань, а новітнє обладнання та висока кваліфікація фахівців дозволяють проводити діагностичні та лікувальні втручання на різноманітних судинах на найвищому рівні.