Cтентування (за допомогою трьох стент-систем) здухвинних артерій та імплантація стент-графта у черевний відділ аорти

Пацієнт, чоловік 1955 р.н., звертався до нас раніше зі скаргами на оніміння та біль в нижній лівій кінцівці. Тоді, після проведеного обстеження, було виявлено облітеруючий атеросклероз артерій нижніх кінцівок та потребу в малоінвазивному втручанні на судинах кінцівки, яке було успішно проведене в плановому порядку.

Через 3 місяці після виписки, пацієнт відчув схожі симптоми вже у іншій нозі.

Проведене нашими фахівцями комплексне обстеження (УЗД, артеріографія судин нижніх кінцівок) виявило тотальну оклюзію правої здухвинної артерії та звуження черевного відділу аорти.

З огляду на масивне ураження судин, небезпеку ускладнень та стан пацієнта, в умовах катетеризаційної лабораторії було виконане черезшкірне втручання з комбінованим (через стегнову та плечову артерії) доступом – балонна ангіопластика, стентування (за допомогою трьох стент-систем) обох здухвинних артерій та імплантація стент-графта у черевний відділ аорти.

Стент-графт (внутрішньосудинний протез) – пристрій, що складається з підтримуючого каркасу з металевого сплаву (стента) і судинного ендопротеза (графта), виготовленого з тканого матеріалу. Після імплантації, стент-графт в розкритому стані максимально відповідає незміненим ділянкам судин, до яких прилягає.

Метод ендоваскулярного протезування відноситься до високотехнологічної медичної допомоги. Дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень, значним скороченням термінів госпіталізації та реабілітації пацієнта.

Втручання проводили: хірурги серцево-судинні Андрій КЛАНЦА та Андрій ДАНИЛЮК, анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Христина ГРИНЧУК, анестезійна м/с Леся ЗДАНОВИЧ.

Після операції  і одноденного перебування в палаті інтенсивної терапії, пацієнт закінчив лікування у стаціонарному відділенні та був виписаний зі значним покращенням. Через тиждень, на контрольному огляді, пацієнт відзначив повну відсутність больових симптомів в нижніх кінцівках – таким чином, ми досягли максимальної профілактики повторних тромбоемболічних ускладнень і ризику формування аневризми і розриву аорти.