Кожна людина у своєму житті обов’язково зіштовхується із серцево-судинними порушеннями. Вікові зміни органів і тканин, обмінні порушення призводять до гіпертонії, атеросклерозу судин, серцевої недостатності, гіпертрофії міокарду, інфарктам, інсультам, що викликає цілий ряд обмежень і скорочує тривалість життя. Ці явища стрімко наростають і «молодіють».
Виникнення і перебіг серцево-судинних та судинно-мозкових захворювань тісно пов’язані з наявністю чинників ризику, основними серед яких є підвищений артеріальний тиск, порушений ліпідний обмін, надлишкова маса тіла, нездоровий спосіб життя (тютюнопаління, нераціональне харчування, зловживання алкоголем, недостатня фізична активність).
У другу суботу вересня в Україні традиційно відмічається День фізичної культури і спорту.
Чисельні клінічні дослідження доводять, що достатня фізична активність має значний позитивний вплив на якість та тривалість життя:
- 30 хвилин на день фізичної діяльності середньої інтенсивності на 20-30% знижують ризик загальної смертності.
- 2-3 години фізичних вправ на тиждень на 30% знижують ризик ішемічної хвороби серця та на 20-25% – ризик розвитку цукрового діабету.
- Належна фізична активність запобігає і допомагає лікувати багато встановлених факторів ризику атеросклерозу, включаючи гіпертонію, інсулінорезистентність, підвищений рівень холестерину, ожиріння. Має вплив на нормалізацію артеріального тиску.
Фактори способу життя відіграють вирішальну роль у профілактиці серцево-судинних захворювань, а багатьом серцево-судинним ускладненням насправді можна запобігти.
Отже, дбайте про своє здоров’я заздалегідь, адже легше попередити хворобу, ніж її лікувати.
Будьте активні, спортивні і здорові!