Дві складні термінові операції виконані паралельно на двох операційних столах (+відео)

При плануванні операційного тижня, в останній день було заплановано коронарне шунтування пацієнту з множинними ураженнями коронарних артерій, відкладати яке не можливо через складний стан. Втручання проводилось на працюючому серці.

Того ж дня у КНП «ХОССЦ» поступив пацієнт з гострою розшаровуючою аневризмою черевного відділу аорти. Велика аневризма діаметром 10 см, з розривом та гематомою в заочеревинному просторі. Після короткого дообстеження, пацієнта прооперовано в ургентному порядку, шляхом протезування черевного відділу аорти.

Ці дві складні термінові операції проводились паралельно на двох операційних столах, двома операційними бригадами.

Протягом 6 годин одночасно оперували:

Коронарне шунтування – хірурги серцево-судинні Андрій Кланца, Андрій Шимків, Ангеліна Гаврілова; лікар-анестезіолог Михайло Ільницький; операційна м/с Тетяна Хмель; анестезіологічна м/с Вікторія Лисак.
Протезування аорти – хірурги серцево-судинні Валерій Сухарєв, Андрій Данилюк, Володимир Тручковський; лікарі-анестезіологи Юрій Гордєєв, Руслана Григорук; операційна м/с Ольга Драч; анестезіологічна м/с Альона Лобода; молодша м/с Ріта Кляшторна.

Обидва пацієнта в стабільному стані переведені в палату інтенсивної терапії для подальшої реабілітації та терапії.

Примітно, що протезування аорти вперше в Хмельницькій області почав виконувати Андрій КЛАНЦА у 2007 році і тривалий час жодне таке втручання не відбувалось без його безпосередньої участі. На теперішній час, передані знання та досвід трансформувались у висококваліфіковану професійну команду фахівців КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр», яким під силу виконувати різні види складних реконструктивних втручань на серці та магістральних судинах.