Фахівці КНП «ХОССЦ» провели чергове, в даному випадку повторне, стентування артерій нижіх кінцівок в зв’язку з їх атеросклеротичним ураженням

Подібні  втручання лікарями нашого Центру виконуються протягом тривалого часу, з 2004 року, що дозволяє пацієнтам отримувати такий вид висококваліфікованої медичної допомоги на місці.

До КНП «ХОССЦ» звернувся пацієнт 1958 р.н. зі скаргами на пекучий біль в лівій нозі при незначному фізичному навантаженні (ходьба до 50 м), її оніміння та мерзлякуватість.

У 2011 році пацієнту з приводу хронічного порушення кровопостачання нижніх кінцівок виконано стентування лівої та правої клубових артерій (артерій, які забезпечують кровотік на нижні кінцівки).

Оперативне втручання виконано нашими фахівцями  відділення кардіо- та ендоваскулярної хірургії , яке на той час було підрозділом Хмельницької обласної лікарні. Після чого стан покращився, збільшилась толерантність до фізичного навантаження. Після оперативного втручання спостерігався стійкий позитивний ефект, проте останніми роками УЗД-контролю стану кровообігу нижніх кінцівок пацієнт не проводив, відповідних рекомендацій та медикаментозного лікування не дотримувався. Захворювання прогресувало, що призвело до погіршення стану артерій та порушення прохідності стентів.

08.07.21 р. проведено інвазивне дослідження – трансрадіальна коронарографія, ангіографія черевного відділу аорти та артеріографія судин нижніх кінцівок – виявлено стенози (звуження просвіту) стентів та оклюзію (повне закриття просвіту) лівої клубової артерії. Це досить небезпечний стан, який при неналежному лікуванні зазвичай призводить до ампутації кінцівки.

16.07.21 р. в катетеризаційній лабораторії, під місцевою анестезією  доступом через плечову артерію нашими фахівцями виконане ендоваскулярне  втручання – балонна ангіопластика та стентування (встановлення внутрішньосудинного протезу)  клубової артерії. В результаті повністю відновлено прохідність уражених атеросклерозом судин.

Стан пацієнта значно покращився, зник біль в нозі під час ходьби, відновилась її чутливість і вже через 2 дні пацієнт виписаний для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря.