Пацієнт з Красилівщини, 1966 р.н., солдат-стрілець однієї з військових частин, поступив у заклад зі скаргами на біль у правій нозі, набряки гомілки та стопи, переміжну кульгавість.
Біль почала з’являтися близько року тому, при ходьбі. Місяць тому, коли інтенсивність болю посилилась, звернувся у Старокостянтинівський військовий госпіталь та був направлений на консультацію судинного хірурга у Хмельницьку обласну лікарню. Провівши УЗД артерій нижніх кінцівок та виявивши оклюзію (закриття просвіту) правої стегнової артерії і стенози (звуження) клубових артерій, пацієнта для подальшого лікування скерували у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».
Фахівці відділення, провівши комплексне обстеження, ультразвукове дуплексне сканування та ангіографію судин нижніх кінцівок виявили численні ураження судин на фоні атеросклерозу та варикозу: оклюзію правої загальної стегнової артерії (100%) та передньої великогомілкової артерії, оклюзію лівої поверхневої стегнової артерії (100%), множинні стенози судин лівої кінцівки.
Облітеруючий атеросклероз та масивне ураження судин ніг – небезпечний стан, який без належного лікування та вчасно виконаної операції призводить до некрозу тканин та ампутації.
Операційна бригада (хірург серцево-судинний Андрій ДАНИЛЮК, лікар-кардіолог інтервенційний Михайло ГЛАДІЙ, лікар-анестезіолог Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ, операційна м/с Анна СНІЦАР) в умовах катетеризаційної лабораторії провела малоінвазивне ендоваскулярне (черезшкірне) втручання – транслюмінальну (внутрішньосудинну) балонну ангіопластику на всьому протязі ураження судин.
Ангіопластика – метод розширення перекритої або звуженої судини без відкритої операції, за допомогою балонного розширення або іншиих процедур. Балонні катетери вводять за допомогою направляючого дроту та катетера в зону ураження та надувають під тиском 8–12 бар., що, як правило, усуває стеноз.
Прохідність судин нижніх кінцівок було відновлено і через 2 дні пацієнт (зі значним покращенням стану, збільшенням толерантності до фізичного навантаження) переведений для подальшої реабілітації у Хмельницький обласний госпіталь ветеранів війни.
Завдячуючи державі, обласній раді та міжнародній гуманітарній допомозі, заклад був оснащений необхідними для втручання та післяопераційної терапії засобами, розхідними матеріалами та медикаментами – відтак, ми мали можливість надати допомогу пацієнту повністю безкоштовно.
Перемога це праця кожного з нас. З вірою у Бога і ЗСУ. Слава Україні!