Холтерівське моніторування ЕКГ – один із найкращих методів діагностики серцево-судинних захворювань

Холтерівське моніторування ЕКГ (добове моніторування ЕКГ, холтер ЕКГ) – тривала реєстрація електрокардіограми в умовах щоденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманого запису. Дає можливість виявити порушення в роботі серця, навіть якщо вони трапляються дуже рідко, оскільки запис ЕКГ ведеться безперервно протягом доби (за необхідності – кількох діб).

Метод названий на честь американського дослідника Нормана Холтера, який запровадив радіоелектрокардіографію і вперше здійснив тривалу реєстрацію ЕКГ.

Даний вид діагностики є високоінформативним, широко застосовується як у стаціонарних, як і в амбулаторних умовах для діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), порушень ритму та провідності серця.

Це один із найкращих методів діагностики та оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань. Детально аналізуються:

  • оцінка симптомів, які можуть бути пов’язані з порушеннями серцевого ритму та провідності;
  • стратифікація ризику у пацієнтів зі структурними захворюваннями серця без симптомів аритмії;
  • оцінка ефективності лікування аритмій серця;
  • оцінка функції імплантованих пристроїв;
  • діагностика та оцінка ефективності лікування ішемії міокарда.

Процедура обстеження наступна: за допомогою електродів до пацієнта підключають невеликий пристрій (кардіореєстратор), який фіксується на ремені. Пацієнт веде звичайний спосіб життя. Через заданий час дані з апарату розшифровують за допомогою спеціалізованої комп’ютерної програми.

Фахівці КНП «ХОССЦ» мають багаторічний досвід проведення холтерівського моніторування ЕКГ, використовують сучасні кардіореєстратори, що є запорукою проведення високоточного та інформативного дослідження. Що в свою чергу дозволяє досягнути найбільш ефективної діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.