Імплантація кардіостимулятора при атріовентрикулярній блокаді

Пацієнт 1957 р.н., військовий у відставці, поступив в Ізяславську районну лікарню з повною атріовентрикулярною блокадою, частотою серцевих скорочень 28-32 уд./хв. та епізодами втрати свідомості. Стан пацієнта ускладнювався набряком легень.

Атріовентрикулярна блокада (AV-блокада) – серцева аритмія, при якій спостерігається затримка, або переривання проведення збудження між передсердями та шлуночками серця в атріовентрикулярному вузлі. Легкі форми AV-блокади можуть протікати непомітно і не потребують лікування. Важкі форми призводять до уповільнення серцебиття (брадикардія, брадіаритмія). У крайніх випадках стається зупинка серця, що вимагає невідкладної медикаментозної терапії та застосування кардіостимулятора.

Фахівці Ізяславської лікарні зв’язалися з нашим центром, – було вирішено відправити у м.Ізяслав екстрену бригаду у складі анестезіолога Хмельницького військового госпіталя Сергія КОЗИРЕВА та кардіохірурга КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» Андрія ШИМКІВА для налагодження на місці тимчасової електростимуляції серця.

Налагодивши серцевий ритм, після відносної стабілізації стану, пацієнта було транспортовано бригадою невідкладної допомоги у КНП «ХОССЦ», де в умовах катетеризаційної лабораторії виконане оперативне втручання – імплантація двокамерного частотно-адаптивного кардіостимулятора.

Через 3 дні пацієнт виписаний додому, під нагляд кардіолога та сімейного лікаря за місцем проживання. Через місяць чекаємо на контрольний огляд.

Лікування для пацієнта було повністю безкоштовним, за Програмою медичних гарантій Національної служби здоров’я України (НСЗУ). Вкотре дякуємо державі, Уряду України, Міністерству охорони здоров’я, органам місцевого самоврядування, Хмельницькій обласній раді – за всебічної пітримки яких ми в змозі надавати медичні послуги європейського рівня максимально безкоштовно.

Сучасне технічне оснащення та багаторічний досвід дозволяють фахівцям КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» виконувати оперативні втручання на серці та судинах пацієнтам різного віку, незалежно від важкості хвороби та наявності супутніх захворювань.

Перемога – це праця кожного з нас. З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!