Інтервенційними кардіологами імплантовано стент-систему у внутрішню сонну артерію

Хмельничанин, 1952 р.н., звернувся у КНП «ХОССЦ» зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, потемніння в очах. Тривалий час хворіє на гіпертонічну хворобу. У 2014 році переніс напад транзиторної ішемічної атаки. Тоді пацієнт проходив обстеження у Інституті нейрохірургії ім. акад. А.П.Ромоданова НАМН України, де було виявлено атеросклероз сонних артерій та виконано стентування правої внутрішньої сонної артерії.

Транзиторна ішемічна атака (ТІА, мікроінсульт) — тимчасове, короткострокове порушення мозкового кровообігу, що спричинює симптоми неврологічного дефіциту, які тривають протягом декількох хвилин чи годин, повністю зникаючи за добу. Якщо цього не відбувається – йдеться вже про ішемічний інсульт (інфаркт головного мозку).

Проведене нашими фахівцями комплексне обстеження, дуплексне сканування судин шиї, церебральна ангіографія – виявили функціонуючу оклюзію (порушення прохідності) устя лівої внутрішньої сонної артерії зі сповільненим кровотоком.

Такий стан однозначно потребував корекції, яка і була проведена в умовах катетеризаційної лабораторії. Операційна бригада (кардіохірург Андрій КЛАНЦА, кардіолог інтервенційний Михайло ГЛАДІЙ, анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ, анестезіологічна м/с Леся ЗДАНОВИЧ, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА) виконали малоінвазивне (без широкого розтину) втручання під місцевою анестезією з доступом через стегнову артерію. На місце ураження судини імплантовано стент-систему для периферійних артерій із захистом судин головного мозку від емболії.

Втручання пройшло успішно, прохідність сонної артерії відновлено, стан пацієнта значно покращився.

Наразі, у КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» другий рік працює реперфузійний центр, у якому створена катетеризаційна лабораторія і встановлені дві ангіографічні системи експертного класу «Optima IGS 330». Тут щоденно проводиться до десятка ендоваскулярних (черезшкірних) втручань, а новітнє обладнання та висока кваліфікація фахівців дозволяють нам проводити діагностичні та лікувальні втручання на різноманітних судинах на найвищому рівні.