Кардіохірурги провели досить рідкісне втручання – стентування шунта

У КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» звернувся пацієнт зі скаргами на тиснучий біль в ділянці серця при незначному фізичному навантаженні.

10 років тому він був прооперований в Національному інституті хірургії та трансплантології імені О.О.Шалімова НАМН України з приводу критичного ураження коронарних артерій. Тоді йому було проведено аортокоронарне шунтування.

Що таке аортокоронарне шунтування? Це хірургічна операція, яка проводиться для відновлення кровотоку в судинах серця (коронарних артеріях), ушкоджених атеросклерозом, звуження яких помітно погіршує кровопостачання серця і призводить до розвитку ішемічної хвороби серця. Береться невеликий фрагмент іншої судини пацієнта (як правило, внутрішньої грудної артерії або вени нижньої кінцівки), з якої формується додаткове русло в обхід пошкодженої судини. Це і називається шунтування судин серця. Таким чином створюється новий шлях, через який артеріальна кров буде надходити до серцевого м’яза.

Наші спеціалісти провели коронарошунтографію (дослідження стану прохідності судин серця і шунтів до них), яка виявила деградацію шунта та нестабільну бляшку в просвіті внутрішньої сонної артерії, яка була загрозою виникнення інсульту.

Прийнято рішення виконувати стентування внутрішньої сонної артерії та венозного шунта.

Що таке  стентування? Це малоінвазивна процедура, без розрізу, через прокол судини на руці чи нозі (променевої чи стегнової артерії), що проводиться з метою встановлення стенту (спеціального металевого каркаса), який поміщається в просвіт судини, забезпечує розширення звуженої патологічним процесом ділянки та відновлює кровопостачання серця. 

Втручання проводилось малоінвазивним методом через артерію нижньої кінцівки під місцевою анестезією. Операція тривала близько години та закінчилась успішно. Пацієнт на наступний день виписаний зі стаціонару.