Пацієнт з Дунаєвеччини, 1969 р.н., звернувся у один із приватних медичних закладів м.Хмельницького зі скаргами на загальну слабкість, запаморочення, порушення рівноваги, зору, пам’яті. Тривалий час хворіє на гіпертонічну хворобу. Провівши обстеження, медики скерували чоловіка у КНП «ХОССЦ», де він був госпіталізований у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1.
Виконана нашими фахівцями комплексна діагоностика виявила стеноз (звуження) загальної сонної артерії зліва та оклюзію (порушення прохідності) лівої внутрішньої сонної артерії. Сформовані в стінці судини атеросклеротичні бляшки та тромби, що утворились, перешкоджали кровотоку та викликали гостре порушення мозкового кровообігу – ішемічний інсульт.
Так як холестеринові утворення на внутрішніх стінках судин мають щільну кам’янисту природу і не розчиняються за допомогою лікарських препаратів або інших засобів – єдиним видом ефективної медичної допомоги при таких загрозливих для життя станах є операція – ендартеректомія.
Це досить складне втручання, пов’язане з високим ризиком інтраопераційних ускладнень. Проводиться під місцевою анестезією, адже лікарі повинні постійно контролювати діяльність головного мозку та неврологічний статус пацієнта.
Зробивши розріз ураженої сонної артерії, операційній бригаді (кардіохірурги Андрій КЛАНЦА та Андрій ДАНИЛЮК, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ) вдалося успішно видалити атеросклеротичну бляшку з численними тромбами, відновивши прохідність судини та покращивши кровопостачання головного мозку.
Пацієнт, після триденного перебування у стаціонарі, у значно кращому стані був виписаний додому під нагляд сімейного лікаря та невролога. Чекаємо через місяць на контрольний огляд.