Кардіохірурги закладу прооперували пухлину серцевого м’яза

Пацієнтка 1953 р.н., мешканка м.Теофіполь, звернулась у поліклініку КНП «ХОССЦ» зі скаргами на біль та відчуття дискомфорту в ділянці серця. Ці симптоми тривали майже два роки, восени минулого року почали прогресувати.

Провівши комплексне обстеження, за результатами УЗД, ехокардіографії, магнітно-резонансної томографії, фахівці закладу діагностували в ділянці верхівки серця об’ємне утворення діаметром біля 3 см – пухлину/кісту міокарда правого шлуночка

Об’ємні утворення серця (пухлини, кісти) – група захворювань, при яких спостерігається розростання атипових клітин в тканинах органу. Це стає причиною розвитку аритмій, недостатності коронарного кровообігу, тромбоемболії.

Патологія може мати вроджений та набутий характер, бути доброякісною або злоякісною. Новоутворення розвивається безпосередньо з клітин перикарда, міокарда, ендокарда або є наслідком проростання метастазів з інших анатомічних структур. Окремо виділяють екстракардіальні пухлини середостіння, кісти і так звані псевдопухлини (тромби, сторонні предмети).

Так як лікування проводиться переважно оперативним шляхом і має на меті видалення новоутворення – пацієнтка поступила у відділення кардіохірургії КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Задачу кардіохірургам ускладнювала досить рідкісна локалізація кісти – не в порожнині перикарда, а як безпосередній елемент серцевого м’яза, що несло значну небезпеку пошкодження структур серця та коронарних судин під час втручання.

На щастя, операційній бригаді (кардіохірурги Андрій КЛАНЦА та Валерій СУХАРЄВ, асистент Богдан СМОЛІЙ, лікар-анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ) вдалося успішно видалити новоутворення.

Пацієнтка, після кількох днів перебування в палаті інтенсивної терапії, в стабільному стані переведена в стаціонарне відділення для подальшої терапії та реабілітації. Матеріал з патологічного вогнища направлений на гістологію для відстеження структури атипових клітин

На сьогоднішній день жінка, в значно кращому стані, повернулася додому, під нагляд сімейного лікаря. Чекаємо на планову перевірку.