Майстер-клас «Інтервенційна кардіологія: підготовка, втручання, тактика взаємодії кардіолога та сімейного лікаря» відбувся на базі КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр». Захід, проведений спільно з ВНМУ ім. М.І. Пирогова, був присвячений тематиці гострого коронарного синдрому (ГКС), маршрутизації пацієнтів, стратегії, показам та техніці проведення черезшкірного коронарного втручання (ЧКВ), особливостям ведення пацієнтів після ЧКВ на амбулаторному етапі.
Було що розповісти присутнім директору КНП «ХОССЦ», серцево-судинному хірургу, доктору наук Андрію КЛАНЦІ. Адже саме він стояв у витоків інтервенційної кардіології на Хмельниччині, переймаючи і впроваджуючи досвід кращих фахівців і клінік України та світу.
Виконавши у 2004 році перше в Хмельницькій області стентування коронарних артерій, спромігся організувати надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги за європейськими стандартами і протоколами, створити у м.Хмельницькому сучасний реперфузійний центр, де пацієнти з гострим коронарним синдромом можуть цілодобово отримати високоспеціалізовану фахову допомогу.
«Зараз маємо відпрацьовану логістику та дієву систему надання допомоги при гострих кардіологічних станах, коли переважна більшість пацієнтів потрапляють в потрібне місце, протягом потрібного часу і отримують необхідну їм допомогу», говорить Андрій Іванович – «Створенням реперфузійних центрів на півдні області (у м.Кам’янець-Подільському) та півночі (відкриття найближчим часом у м.Нетішині) ми завершуємо систему логістики для пацієнтів з гострим інфарктом міокарда з 70-кілометровим радіусом дії і будем перші в Україні, хто матиме повне покриття регіону».
Заступник директора КНП «ХОССЦ» з медичної частини Тетяна ПОЛОНЧУК розповіла про організацію надання допомоги пацієнтам області з гострим коронарним синдромом, нормативні аспекти лікування та реабілітації, взаємодії всіх ланок медичної допомоги. Вкотре наголосивши на важливості виконання наказу Департаменту охорони здоров’я ОДА щодо обласного клінічного маршруту та алгоритму надання медичної допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда – адже летальність у спеціалізованому реперфузійному центрі КНП «ХОССЦ» майже у три рази! нижча, ніж в середньому у багатопрофільних лікарнях області.
З технічними аспектами виконання черезшкірних втручань ознайомила учасників заходу завідувач відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1, к.м.н., доцент Юлія САВІЦЬКА. Детально розібравши методи інтервенційної кардіології та техніку виконання коронарографії та стентування, розповіла про роботу катетеризаційних лабораторій, ангіографічних систем, передові розробки та досягнення галузі.
Логічним завершенням майстер-класу стала доповідь доцента кафедри терапевтичних дисциплін та сімейної медицини ФПО ВДМУ ім.М.І.Пирогова, к.м.н. Олени ЮЗВИШИНОЇ щодо особливостей ведення пацієнтів після черезшкірного коронарного втручання на післягоспітальному етапі.
Серед основних тем – напрямки медикаментозної терапії, тромботичні та геморагічні ризики, особливості та алгоритм проведення антитромботичної терапії та стратегії мінімізації ризику кровотеч у таких пацієнтів, рекомендації Європейського товариства кардіологів (ESC).
Власне, захід видався інформативним та цікавим і 7 годин промайнуло непомітно ). Сподіваємось, що започаткована практика освітніх заходів стане у нагоді фахівцям, які мають бажання навчатися та удосконалювати свою професійну майстерність.
Слідкуйте за анонсами. До нових зустрічей!
P.S. За час проведення майстер-класу, поверхом вище, чергова операційна бригада «простентувала» трьох пацієнтів з гострим інфарктом міокарда, яких доправили у КНП «ХОССЦ» невідкладною допомогою.