Мало що може завадити нам рятувати життя. І це точно не COVID-19

Якщо внаслідок коронавірусної інфекції виникає ускладнення з боку серцево-судинної системи, часто у таких хворих стається серцевий напад. Так сталося і цього разу. Пацієнта з гострим коронарним синдромом на фоні COVID-19 привезла бригада екстреної допомоги.

В таких ургентних випадках наші фахівці «вмикають режим інфекційного відділення», надягають засоби додаткового захисту і приступають до роботи.

Чергова бригада (лікар-хірург серцево-судинний Андрій ДАНИЛЮК, асистент Роман ПРИЛЕПА, лікар-анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Каріна ВЕЛЬГАН, анастезіологічна м/с Вікторія ШАЛАБСЬКА, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА; чергові лікарі Антон ГОРОХОВСЬКИЙ та Олена ЖУКОВСЬКА) провела невідкладне ендоваскулярне втручання в умовах катетеризаційної лабораторії.

Діагностовано оклюзію (закриття просвіту) передньої міжшлуночкової гілки лівої коронарної артерії, яку успішно реканалізовано та імплантовано стент. Прохідність судини та кровопостачання серцевого м’яза відновлено. Пацієнт в стабільному стані переведений в ізолятор палати інтенсивної терапії відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології для подальшої реабілітації та терапії.