Найефективніший метод лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок – вчасно виконана операція

Атеросклероз — підступне захворювання, яке спочатку може ніяк себе не видавати. Поки людина живе звичним життям, на стінках її судин відкладається холестерин, який утворює атеросклеротичні бляшки. Якщо не діагностувати захворювання і не пройти своєчасне лікування, воно може спровокувати інсульт, інфаркт, тромбоз

Ураження артерії атеросклерозом має «улюблену» локалізацію: це судини серця – інфаркт, судини головного мозку – інсульт, судини нижніх кінцівок – гангерна, як наслідок.

При атеросклерозі виникає звуження артерії (стеноз), або закупорка (облітерація, оклюзія). Звідси і назва хвороби – облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок.

Лікування облітеруючого атеросклерозу нижніх кінцівок (як і інших локалізацій) полягає у відновленні кровотоку через звужену або закупорену ділянку судини і базується на двох принципах: відновлення кровотоку через просвіт судини – ендоваскулярне втручання, або в обхід закритої ділянки судини – шунтування.

Наші фахівці вже тривалий час успішно практикують обидва методи втручань.

Кілька місяців тому, у реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» швидка доправила пацієнта з гострим інфарктом міокарда. Тоді йому виконали невідкладне стентування коронарних артерій. В ході подальшого обстеження методом ультразвукового дуплексного сканування було виявлено і ураження судин нижньої кінцівки.

Найефективнішим методом лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок на сьогоднішній день, є вчасно виконана операція. Тому пацієнту було заплановано і проведено малоінвазивне втручання. Судина була успішно стентована, кровоток відновлено, нога врятована.

Важливо! За наявності таких симптомів, як біль, зупинки при ходьбі («переміжна кульгавість»), зменшення болю при опусканні ступні, нічного болю ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Зверніться до фахівців! Адже, при запущеній хворобі шансів врятувати ногу від гангрени значно менше.