Найефективнішим методом лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок на сьогоднішній день є вчасно виконана операція

У поліклініку КНП «ХОССЦ» звернувся пацієнт з м.Полонного, 1960 р.н., зі скаргами на сильний тривалий біль в лівій нозі, який посилюється при незначному фізичному навантаженні (ходьба до 30 м). Хворіє протягом року.

Проведені дослідження – ультразвукове дуплексне сканування, артеріографія судин нижніх кінцівок – виявили атеросклероз та критичне звуження просвіту в лівій поверхневій стегновій артерії. Це досить небезпечний стан, який при неналежному лікуванні може призвести до гангрени та ампутації кінцівки.

Найефективнішим методом лікування облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок на сьогоднішній день є вчасно виконана операція. Тому пацієнту було заплановане і, в умовах катетеризаційній лабораторії, виконане малоінвазивне втручання.

Операційна бригада (лікар-кардіолог інтервенційний Михайло ГЛАДІЙ, хірург серцево-судинний Андрій ДАНИЛЮК, лікар-анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Олеся КАЙДАНОВСЬКА, анастезіологічна м/с Альона ЛОБОДА, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА) провела імплантацію саморозширюючого стенту для периферійних артерій в ділянку ураженої судини. Втручання виконано під місцевою анестезією, ендоваскулярно (черезшкірно) з доступом через праву стегнову артерію.

Прохідність судин нижньої кінцівки було відновлено і через 2 дні пацієнт (зі значним покращенням стану, збільшенням толерантності до фізичного навантаження) виписаний для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря, кардіолога.

Важливо!
За наявності таких симптомів, як біль, зупинки при ходьбі («переміжна кульгавість»), зменшення болю при опусканні ступні, нічного болю ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Зверніться до фахівців! Адже, при запущеній хворобі шансів врятувати ногу значно менше.

💙💛 Перемога – це праця кожного з нас.
🇺🇦 З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!