Пацієнт, чоловік 1948 р.н., вимушений переселенець зі сходу України, звернувся у КНП «ХОССЦ» зі скаргами на слабкість та біль в ногах під час ходьби та в стані спокою, мерзлякуватість стоп. Хворіє тривалий час. В динаміці відмічає прогресування симптомів захворювання, які пов’язує з проблемами в попереку.
Проведене обстеження (УЗД, ангіографія, комп’ютерна томографія) виявило тотальну оклюзію (критичне звуження, закупорку) черевного відділу аорти та здухвинних артерій.
Аорта – головна артерія кровоносної системи, що виходить з лівого шлуночка серця та постачає збагаченою киснем кров’ю всі тканини та органи. Її частину, розташовану у черевній порожнині, нижче діафрагми – називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а на рівні 4–5-го поперекового хребця ділиться на 2 гілки (здухвинні, або клубові артерії), які несуть кров в нижні кінцівки.
У пацієнта, внаслідок порушення прохідності черевного відділу аорти та здухвинних артерій, кровотік у нижніх кінцівках забезпечувався за рахунок колатеральних (побічних, обхідних) шляхів, чого було недостатньо, особливо під час фізичного навантаження.
Такий патологічний процес вкрай небезпечний, недостатність кровообігу призводить до хронічної ішемії ніг, некрозу (відмирання) тканин з високим ризиком ампутації.
З огляду на важкий загальний стан та масивне ураження аорти, пацієнту було запропоновано і виконано досить рідкісне втручання – аксилобіфеморальне шунтування.
Нашими фахівцями (операційна бригада в складі: кардіохірурги Андрій КЛАНЦА, Володимир ТРУЧКОВСЬКИЙ, Валерій СУХАРЄВ, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ, анастезіологічна м/с Вікторія ЛИСАК, молодша м/с Ріта КЛЯШТОРНА) було проведено операцію по створенню обхідного шляху кровопостачання нижніх кінцівок від пахвової артерії в плечі до стегнових агрерій на ногах за допомогою гнучкої пластикової трубки – трансплантата.
Втручання пройшло успішно, кровообіг в нижніх кінцівках значно покращено. Пацієнт в стабільному стані, закінчує терапію в стаціонарному відділенні, готується до виписки.
Чітка взаємодія всіх служб закладу, сучасне обладнання, досвід та професіоналізм – запорука точної діагностики та успішного лікування подібних захворювань серцево-судинної системи. Адже, ефективно проведена високоспеціалізована медична допомога відповідно до наявних сучасних стандартів – запорука максимального відновлення функцій організму та повернення пацієнта до активного життя.