Серцевий м’яз здатний зробити викид крові на 9 метрів.
При забезпеченні киснем, серце буде продовжувати битися навіть поза тілом людини.
Рогівка ока є єдиною частиною нашого організму, що не має кровоносної системи.
Кров людини має червоний колір, так як до складу червоних кров’яних тілець (еритроцитів) входить залізо. А от у деяких молюсків кров блакитна, так як у них аналогічну роль виконує мідь.
Відомі випадки, коли люди народжувалися відразу з двома серцями. Однак, коли зупинялося одне з них, працювати припиняло і друге.
У дорослої людини серце за день перекачує до 10.000 літрів крові.
Близько 100.000 кілометрів — така загальна довжина всіх кровоносних судин в людському організмі. Це в 2,5 рази довше, ніж довжина окружності Землі по екватору.
До складу кровоносної системи дорослої людини входить до 150 мільярдів крихітних капілярів.
Діаметр еритроцитів перевищує діаметр деяких капілярів, тому кров’яним тільцям доводиться змінювати свою форму, щоб «протиснутися».
Через серце кров проходить зі швидкістю у 100 разів більшою, ніж тече по капілярах.
Великі артерії людини можуть витримувати тиск в 20 атмосфер.
Для того, щоб прискорити кровообіг на 20%, достатньо добре посміятися, адже сміх сприяє розслабленню стінок судин. Цим фактом пояснюється твердження, що «сміх продовжує життя».
Маса серця становить 1/200 маси тіла, однак на харчування серця витрачається 1/20 усіх енергетичних ресурсів організму. Адже обмін речовин у серцевому м’язі відбувається в 10-20 разів інтенсивніше, ніж у будь-якому іншому органі людини.
Стародавні греки вважали, що в серці живе наш дух, єгиптяни були впевнені, що саме цей орган є осередком зародження емоцій та інтелекту, а для китайців серце є вмістилищем для щастя і спокою.
Фахівці КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» знають про серце і судини все. Діагностують та лікують за європейськими стандартами, із застосуванням новітніх технологій та сучасного обладнання.
Будьте здорові!