Неймовірні факти про серцево-судинну систему людини

🔹 Серцевий м’яз здатний зробити викид крові на 9 метрів.
🔹 При забезпеченні киснем, серце буде продовжувати битися навіть поза тілом людини.
🔹 Рогівка ока є єдиною частиною нашого організму, що не має кровоносної системи.
🔹 Кров людини має червоний колір, так як до складу червоних кров’яних тілець (еритроцитів) входить залізо. А от у деяких молюсків кров блакитна, так як у них аналогічну роль виконує мідь.
🔹 Відомі випадки, коли люди народжувалися відразу з двома серцями. Однак, коли зупинялося одне з них, працювати припиняло і друге.
🔹 У дорослої людини серце за день перекачує до 10.000 літрів крові.
🔹 Близько 100.000 кілометрів — така загальна довжина всіх кровоносних судин в людському організмі. Це в 2,5 рази довше, ніж довжина окружності Землі по екватору.
🔹 До складу кровоносної системи дорослої людини входить до 150 мільярдів крихітних капілярів.
🔹 Діаметр еритроцитів перевищує діаметр деяких капілярів, тому кров’яним тільцям доводиться змінювати свою форму, щоб «протиснутися».
🔹 Через серце кров проходить зі швидкістю у 100 разів більшою, ніж тече по капілярах.
🔹 Великі артерії людини можуть витримувати тиск в 20 атмосфер.
🔹 Для того, щоб прискорити кровообіг на 20%, достатньо добре посміятися, адже сміх сприяє розслабленню стінок судин. Цим фактом пояснюється твердження, що «сміх продовжує життя».
🔹 Маса серця становить 1/200 маси тіла, однак на харчування серця витрачається 1/20 усіх енергетичних ресурсів організму. Адже обмін речовин у серцевому м’язі відбувається в 10-20 разів інтенсивніше, ніж у будь-якому іншому органі людини.

💟 Стародавні греки вважали, що в серці живе наш дух, єгиптяни були впевнені, що саме цей орган є осередком зародження емоцій та інтелекту, а для китайців серце є вмістилищем для щастя і спокою.

✅ Фахівці КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» знають про серце і судини все. Діагностують та лікують за європейськими стандартами, із застосуванням новітніх технологій та сучасного обладнання.
Будьте здорові!