З 11 липня 2022 року Законом України запроваджені додаткові правила щодо захисту бездимного середовища, зокрема заборонено куріння, вживання та використання у визначених Законом громадських місцях:
● пристроїв для споживання тютюнових виробів без їх згоряння;
● трав’яних виробів для куріння;
● предметів, пов’язаних із їх вживанням;
● тютюнових виробів;
● кальянів;
● електронних сигарет.
Згідно з даними ВООЗ, глобальна тютюнова епідемія щороку вбиває понад 1 мільйон людей у світі. Близько 13 000 українців, які не є курцями, помирають через хвороби, спричинені вторинним тютюновим димом.
Чи відомо вам, що 85% тютюнового диму неможливо відчути на запах та побачити? Навіть якщо провітрити накурене приміщення, то небезпечні сполуки нікуди не зникають, а осідають на меблях і стінах і все ще мають токсичний вплив на здоровʼя людей. А вдихання вторинного тютюнового диму є особливо небезпечним для дітей і може спричинити астму, бронхіт, пневмонію чи хвороби серця.
Подібно до сигарет, електронні пристрої для куріння генерують бічні, або вторинні аерозолі — тобто те, що курець видихає в навколишнє середовище. Вторинний аерозоль містить ацетальдегіди та формальдегіди, летючі органічні речовини, нікотин та важкі метали, які мають токсичний вплив на здоровʼя людини. До того ж нікелю і хрому в такому аерозолі більше, ніж у димі від звичайних сигарет.
Потрібно пам’ятати, що норми бездимного законодавства спрямовані на захист здоров’я українців — як некурців, так і курців. Здорове майбутнє, відбудова та розвиток України можливі, якщо її жителі будуть піклуватися про своє та здоров’я людей поруч.
Турбота про здоров’я – твій вклад у Перемогу!