Новий рік розпочався для наших інтервенційних хірургів з впровадження нових методів лікування

Наприкінці 2021 року невідкладна допомога доправила 40-річного хмельничанина в обласну лікарню з відкритими колото-різаними ранами грудної клітки, де йому надали невідкладну допомогу та провели стаціонарне лікування. Але, чоловіка продовжували турбувати біль у серці, оніміння і біль у лівій руці, зниження толерантності до навантаження, – і його спрямували у відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Проведене нашими фахівцями комплексне обстеження (УЗД серця та судин шиї, ангіографія) виявило у пацієнта посттравматичну артеріовенозну фістулу (співустя) між лівою підключичною артерією та зовнішньою яремною веною.

Артеріовенозна фістула – це патологічне пряме сполучення між артерією і веною (вроджене або набуте), що створює кровотік в обхід капілярної мережі.

Хворим з таким діагнозом зазвичай проводиться відкрите оперативне втручання з розрізом і зашиванням пошкоджених судин. Втім, з огляду на локалізацію патології (скупчення судин, близкість підключичної, сонної артерій) та можливість ускладнень, пацієнту запропоновано і проведено малоінвазивне втручання – виключення з кровотоку артеріовенозного співустя шляхом ендоваскулярної імплантації стент-графта.

Стент-графт (внутрішньосудинний протез) – пристрій, що складається з підтримуючого каркасу з металевого сплаву (стента) і судинного ендопротеза (графта), виготовленого з тканого матеріалу. Після імплантації стент-графта (в розкритому стані максимально відповідає незміненим ділянкам судин, до яких прилягає) кровотік залишається всередині нього, а патологічне співустя виключається з кровотоку.

Втручання проводили: хірург серцево-судинний Андрій КЛАНЦА, лікар-рентгенолог Сергій ШВЕЦЬ, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ.

Імплантація пройшла успішно і пацієнт, після триденного перебування в стаціонарі, виписаний зі значним покращенням.

Метод ендоваскулярного протезування відноситься до високотехнологічної медичної допомоги. Дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень, значним скороченням термінів госпіталізації та реабілітації пацієнта.