Облітеруючий атеросклероз судин нижніх кінцівок

Це захворювання магістральних артерій характеризується частковим (стеноз) або повним (оклюзія) перекриттям просвіту судини атеросклеротичними бляшками. Наростаюче звуження просвіту артерій неминуче призводить до порушення кровотоку, живлення тканин нижніх кінцівок (НК), порушення функції, розвитку трофічних виразок та ішемічних уражень та, врешті-решт – ампутації.

65-річна хмельничанка та 72-річна мешканка м.Кам’янець-Подільський звернулись у КНП «ХОССЦ» майже одночасно, з аналогічними скаргами:

  • біль у нижній кінцівці при ходьбі, який проходить після відпочинку – так звана «переміжна кульгавість» (один з найпоширеніших симптомів при атеросклерозі судин НК);
  • затерпання, парестезія (відчуття поколювання, «повзання мурашок» без видимого фізичного подразнення);
  • утворення трофічних виразок на стопі та пальцях.

Найефективніший метод лікування облітеруючого атеросклерозу судин НК – вчасно виконана операція, спрямована на відновлення кровотоку: через просвіт судини – ендоваскулярне втручання, або в обхід закритої ділянки судини – шунтування.

Фахівці КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» тривалий час успішно практикують обидва методи втручань.

Провівши комплексну діагностику, ультразвукове дуплексне сканування, ангіографію – визначивши локалізацію та ступінь ураження – пацієнткам було заплановане і, в умовах катетеризаційній лабораторії, виконане малоінвазивне черезшкірне (з доступом через стегнову артерію) втручання – реканалізація та балонна ангіопластика на всьому протязі ураження судин.

Прохідність кровоносних судин нижніх кінцівок було відновлено і, через кілька днів, пацієнтки (зі значним покращенням стану, збільшенням толерантності до фізичного навантаження) виписані для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря, кардіолога. Чекаємо через місяць на контрольний огляд.

Важливо! За наявності симптомів облітеруючого атеросклерозу судин нижніх кінцівок ні в якому разі не займайтеся самолікуванням! Зверніться до фахівців. Адже, при запущеній хворобі шансів врятувати ногу значно менше.

З вірою у Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом ми подолаємо все!