Одночасно рятували двох пацієнтів з інфарктами міокарда

Кількість пацієнтів з гострими станами (такими, як інфаркт міокарда, передінфарктний стан) на теренах Хмельницької області невпинно зростає. Коронавірусна інфекція та ускладнення, які вона викликає, також робить свій внесок в цю невтішну статистику.

Все частіше у реперфузійному центрі на базі КНП «ХОССЦ» трапляються випадки, коли машини екстреної допомоги одночасно привозять кількох пацієнтів з гострими станами, які потребують невідкладної допомоги.

Так сталося і сьогодні, коли до нас одночасно доправили двох пацієнтів з інфарктами міокарда: хмельничанина та мешканця Ярмолинеччини. В такі моменти (коли відлік іде на хвилини), ми починаємо дякувати Богу, державі, керівництву області, директору… всім, хто зробив так, що у нас є дві ангіографічні системи, чергує дві бригади спеціалістів і ми можемо без зволікань почати проводити життєвонеобхідні заходи обом хворим.

Одночасно проводили невідкладні ендоваскулярні втручання в умовах катетеризаційної лабораторії: лікар-хірург серцево-судинний Андрій ДАНИЛЮК, лікар-кардіолог інтервенційний Михайло ГЛАДІЙ, асистенти Валентина БАЗАРНИК та Роман ПРИЛЕПА, лікарі-анестезіологи Юрій ГОРДЄЄВ та Руслана ГРИГОРУК, операційні медичні сестри Ольга ДРАЧ та Анна СНІЦАР, молодші м/с Ріта КЛЯШТОРНА та Інна НІКОЛАЙЧУК.

У одного пацієнта під час проведеної коронарографії під дією медичних препаратів судина «відкрилася», іншому після коронарографії провели невідкладне стентування судин серця. Обидва пацієнта в стабільному стані переведені в палату інтенсивної терапії відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології для подальшої реабілітації та терапії.