Вперше на Хмельниччині, потужною командою кардіохірургів та інтервенційних кардіологів, виконано транскатетерну імплантацію аортального клапана (TAVI).
У нормі аортальний клапан контролює потік крові від серця до тіла. Внаслідок ряду причин, з часом він заповнюється відкладеннями кальцію, стає жорстким і розвивається так званий аортальний стеноз. Площа відкриття клапана значно зменшується (перешкоджаючи кровотоку, викликаючи такі симптоми як задишка, біль у грудях, втома, прискорене серцебиття) та призводить до виникнення серцевої недостатності.
«Єдиним методом лікування такої патології є заміна аортального клапана, а операція на відкритому серці, тривалістю понад чотири години є на сьогодні стандартною. TAVI – це найсучасніша високотехнологічна методика імплантації клапана, яка проводилась в катетеризаційній лабораторії, ендоваскулярно, без розрізу грудини та зупинки серця», – розповідає директор КНП «ХОССЦ», д.н. Андрій КЛАНЦА – «Такий метод оперування використовується в провідних клініках України та світу і дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень та значно коротшим терміном госпіталізації та реабілітації. Обидві наші пацієнтки поважного віку і таке малоінвазивне півторагодинне втручання було для них єдиною альтернативою. Дякую колегам за високопрофесійну злагоджену роботу!»
Втручання проводили: кардіохірурги Андрій КЛАНЦА, Валерій СУХАРЄВ, Богдан СМОЛІЙ, інтервенційний кардіолог Михайло ГЛАДІЙ, лікарі-анестезіологи Юрій ГОРДЄЄВ, Руслана ГРИГОРУК, лікар ультразвукової діагностики Оксана ЯЦИНА. Консультативна та практична допомога: фахівці Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України Ігор ДІТКІВСЬКИЙ та Богдан ЧЕРПАК, а також представник компанії “Medtronic”, що здійснює науково-практичний супровід програми “TAVI” в Україні Ілля МАРЦИНЮК.
Дякуємо колегам Національного інституту серцево-судинної хірургії імені М. М. Амосова НАМН України, директору Інституту, академіку Василю ЛАЗОРИШИНЦЮ за багаторічну дружбу та наставництво.
Дякуємо Міністерству охорони здоров’я України та Уряду, які запроваджують програму з імплантації аортальних клапанів, завдяки чому ці дороговартісні пристрої були надані пацієнткам за рахунок держави.
Дякуємо Збройним силам України, які дають нам можливість рухатись вперед!