Оперативна нарада з питань дотримання маршрутизації хворих на гострий інфаркт міокарда у ЗОЗ області

Під егідою Міністерства охорони здоров’я України та Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної державної адміністрації відбулась оперативна нарада з питань дотримання маршрутизації хворих на гострий інфаркт міокарда у закладах охорони здоров’я Хмельницької області.

Робоча зустріч пройшла під головуванням заступника директора ДОЗ ОВА Тетяни КОСОВСЬКОЇ, за участі директора КНП «ХОССЦ», голови групи експертів зі спеціальності «Кардіологія. Хірургія серця та магістральних судин»  ДОЗ ОВА Андрія КЛАНЦИ, директора КНП «Хмельницький обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф» ХОР Лариси ЧУБЕНКО, керівників, завідувачів кардіологічними відділеннями, лікарів-кардіологів закладів охорони здоров’я області.

«Серцево-судинні захворювання залишаються однією з основних причин втрати здоров’я та летальності в Україні, одним із найбільших викликів для галузі охорони здоров’я. Нашим завданням є своєчасна та швидка реакція, відпрацьовані алгоритми та логістика, постійна комунікація і взаємодія фахівців первинної ланки надання медичної допомоги, екстреної медичної допомоги та закладу з надання спеціалізованої невідкладної допомоги», – наголосила Тетяна КОСОВСЬКА, – «В рамках проведеної реорганізації, спільними зусиллями МОЗ України, Уряду, органів місцевого самоврядування – в Хмельницькій області створена і успішно функціонує єдина мережа з трьох реперфузійних центрів КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» у містах Кам’янець-Подільський, Нетішин та, власне, Хмельницький, яка забезпечує європейські стандарти 70-кілометрової доступності невідкладної сучасної медичної допомоги при гострих станах захворювань серцево-судинної системи. КНП «ХОССЦ» єдиний заклад в області, який має контракт з Національною службою здоров’я України на лікування пацієнтів з гострим інфарктом міокарда. Завдяки цьому, за Програмою медичних гарантій, лікування (в т.ч. стентування) є повністю безоплатне для пацієнта».

Проаналізувавши результати роботи за перший квартал 2024 року, обговоривши проблемні питання, учасниками було напрацьовано ряд спільних рішень, спрямованих на покращення надання невідкладної кардіологічної та кардіохірургічної допомоги мешканцям області, внутрішньо переміщеним українцям, воїнам Збройних сил України.

Дякуємо Захисникам за можливість рухатись вперед. Разом до Перемоги!