Про «хороший» і «поганий» холестерин, чому він накопичується та як позбутися зайвого

Холестерин (або, холестерол) – жироподібна речовина, життєво необхідна людині. Є будівельним матеріалом для мембран (оболонок) усіх клітин організму, бере участь в метаболічних процесах. Велику кількість холестерину містить нервова тканина. Є джерелом для утворення багатьох гормонів, зокрема статевих. Трансформація сонячного світла у вітамін D також відбувається за участі холестерину. І це лише частина тих функцій, які він виконує у людському організмі.

Проте, його надлишок призводить до порушення обміну речовин, утворення жовчних каменів, відкладення холестеролу на стінках судин. Останнє є підгрунтям до утворення «атеросклеротичних бляшок» та їх атеросклерозу. Властиві атеросклерозу зміни стінок артерій нерідко призводять до звуження (а іноді до повної закупорки) їхнього просвіту. Це, відповідно, позначається на кровообігу і спричинює недостатність кровопостачання – аж до змертвіння певної ділянки тіла, розвитку інсульту, інфаркту міокарда.

Про «хороший» і «поганий» холестерин, чому він накопичується та як позбутися зайвого – на ці та інші запитання на шпальтах видання «Є» відповідає Наталія ЩЕПІНА, лікар-кардіолог, к.м.н., заступник директора з амбулаторно-поліклінічної роботи КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Читайте за посиланням.