Про лікарську професійну етику і професійні стандарти журналістики…

12 липня 2021 року інтернет-виданнями «Суспільне Поділля» та «Суспільне|Новини» було оприлюднено статтю «Першу операцію ендоваскулярної судинної хірургії виконали у Хмельницькому». Йшлося про те, що саме зараз хірург обласної лікарні Олександр Коломієць провів перше подібне втручання в Хмельницькій області, наводились розповіді п.Коломійця, що «на Хмельниччині подібні операції досі не виконували» і «…ми проводимо вперше в нашій області ці операції».

З метою надання об’єктивної інформації ми звернулись до «Суспільного» з поясненнями, що подібні операції почали виконувати у Хмельницькій області у 2004 році з моменту створення у обласній лікарні спеціалізованого відділення кардіо- і ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології. Отже, інформація, яка поширюється є недостовірною, а заяви про «першість» п.Коломійця – неправдивими.

Наразі отримали відповідь від «Суспільного», де вони перепрошують за допущені помилки і обіцяють все виправити.

Status quo відновлено. Але…

Подібна ситуація є однозначно неприйнятною.

Існує лікарська професійна етика. Не може один лікар абсолютно незаслужено привласнити здобутки інших та власними неетичними заявами нівелювати 17 років роботи цілого колективу.

Існує хірургічна етика та взаємоповага.

Існують професійні стандарти журналістики.

Ми постійно підтримуємо дружні та професійні відносини з лікарями, адміністрацією Хмельницької обласної лікарні. Ми вважаємо обласну лікарню флагманом медицини в Хмельницькій області та Україні. І точно не претендуємо на абсолютну ексклюзивність… Але й применшувати надбання нашого колективу в ендоваскулярній хірургії ми не дозволимо.

Ми завжди відкриті до співпраці!

Бажаємо лікарям – професійного зростання, журналістам – цікавих (та перевірених) матеріалів, а всім – міцного здоров’я!