Прооперували аневризму артерії нижньої кінцівки воїну ЗСУ

Старший сержант Збройних сил України, 53-річний киянин, під час бойових дій у Донецькій області отримав множинне вибухово-уламкове поранення нижніх кінцівок.

Надавши на місці першу медичну допомогу та первинну хірургічну обробку ран у польовому шпиталі, військового було евакуйовано. Пацієнт був госпіталізований у військовий шпиталь м.Хмельницького, де йому видалили уламки та виконали повторну хірургічну обробку.

Проте, чоловіка почали турбувати болі в ділянці рани лівої гомілки, затерпання та парестезії (відчуття поколювання), порушення чутливості та набряк лівої нижньої кінцівки. Ультразвукове дослідження виявило аневризму артерії нижньої кінцівки і військового було скеровано у КНП «ХОССЦ».

Провівши ангіографію, наші фахівці діагностували посттравматичну аневризму задньої великогомілкової артерії лівої нижньої кінцівки – патологічне розширення артеріальної судини (аневризматичний мішок) в результаті ослаблення/пошкодження її стінки.

Цей патологічний стан однозначно потребував корекції і пацієнту було проведено малоінвазивне втручання – виключення з кровотоку аневризматичного мішка шляхом ендоваскулярної імплантації стент-графта.

Втручання проводили: хірург серцево-судинний Андрій КЛАНЦА, асистент Олександр НОВІКОВ, анестезіолог Руслана ГРИГОРУК, операційна м/с Анна СНІЦАР.

Імплантація пройшла успішно, отримавши післяопераційну терапію пацієнт (у значно кращому стані) переведений у військовий шпиталь для подальшої реабілітації.

Завдячуючи державі, обласній раді та міжнародній гуманітарній допомозі, заклад був оснащений необхідними для втручання та післяопераційної терапії засобами, розхідними матеріалами та медикаментами – відтак, ми мали можливість надати допомогу пацієнту повністю безкоштовно.

З вірою у Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом до Перемоги!