Провели другий етап ендоваскулярного протезування аорти пацієнту зі складною аневризмою

Фахівці КНП «ХОССЦ» спільно з колегами провели другий етап ендоваскулярного протезування аорти пацієнту зі складною аневризмою, з ознаками розшарування, відразу двох відділів аорти – грудного та черевного.

Про перший етап (торакальне ендоваскулярне протезування аорти – TEVAR, яке було виконане вперше на Хмельниччині) читайте, або переглядайте відео на оф.YouTube-каналі.

Протезування черевного відділу (EVAR) виявилося не менш складним, адже аорта була уражена неподалік ниркових артерій, в ділянці розгалуження та із залученням загальних клубових артерій. Відтак, потрібно було імплантувати дві стент-графт системи: одну в черевний відділ аорти з переходом у ліву клубову артерію, іншу – з переходом у праву.

Стент-графт (внутрішньосудинний протез) – пристрій, що складається з підтримуючого каркасу з металевого сплаву (стента) і судинного ендопротеза (графта), виготовленого з тканого матеріалу. Після імплантації, стент-графт в розкритому стані максимально відповідає незміненій ділянці судини, до якої прилягає та укріплює її стінки.

В умовах катетеризаційної лабораторії, під місцевою анестезією, було виконане малоінвазивне втручання. Протягом трьох годин оперувала спільна команда кардіохірургів та інтервенційних кардіологів: лікарі-хірурги серцево-судинні Андрій КЛАНЦА та Валерій СУХАРЄВ, асистенти Андрій ДАНИЛЮК та Михайло ГЛАДІЙ, анестезіолог Юрій ГОРДЄЄВ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ. Консультативна та практична допомога: Сергій ФУРКАЛО, професор, д.мед.н., завідувач відділу ендоваскулярної хірургії та інтервенційної радіології Національного інституту хірургії та трансплантології ім. О.О. Шалімова НАМН України.

Операція пройшла успішноі, після триденного перебування у відділенні інвазивної кардіології та інтервенційної радіології, пацієнт був виписаний під нагляд сімейного лікаря та кардіолога. Чекаємо на профілактичний огляд.

Як зазначив директор КНП «ХОССЦ» Андрій КЛАНЦА: «Метод ендоваскулярного протезування відноситься до високотехнологічної медичної допомоги – дозволяє досягти результатів, порівнянних з відкритою хірургічною технікою, але з меншою вірогідністю ускладнень, значним скороченням термінів госпіталізації та реабілітації пацієнта. Дякую операційній бригаді, колективу та колегам з інституту Шалімова за спільну злагоджену професійну роботу».