Реперфузійному центру у м.Хмельницькому – 2 роки!

2 роки тому – 22 квітня 2021 року – до всеукраїнської мережі кардіоцентрів, у яких пацієнти з гострим коронарним синдромом можуть цілодобово отримати високоспеціалізовану фахову допомогу, доєднався новостворений реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» у м.Хмельницькому по вул.Володимирській, 85.

Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, забезпечене відповідним обладнанням та персоналом, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по судинам серця) при гострому інфаркті міокарда.

Масштабну роботу зі створення регіональних мереж реперфузійних центрів проводить Міністерство охорони здоров’я та Уряд, за підтримки міжнародної ініціативи «Stent for Life» та Асоціації серцево-судинних хірургів України.

Саме ці центри стали основним компонентом оновлення та принципово змінили систему надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

На теренах Хмельниччини реорганізацію кардіологічної служби та активне впровадження сучасних досягнень та передових технологій здійснюють організатор охорони здоров’я, доктор наук, головний кардіохірург області Андрій КЛАНЦА з колегами-однодумцями, за всебічного сприяння Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА та Хмельницької обласної ради.

З метою створення сучасного центру кардіології та кардіохірургії були проведені масштабні роботи з реконструкції старих будівель КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр»: капітально відремонтовано 2 900 кв.м внутрішніх приміщень, повністю замінені усі комунікації, встановлені сучасні пасажирський та грузовий ліфти. Побудована киснева станція, станція автономного електропостачання.

Сучасне обладнання та ремонт в медичному закладі профінансували за рахунок обласного та державного бюджетів.

Тут розміщене сучасне відділення інтервенційної кардіології на 30 стаціонарних ліжок, відділення інтенсивної терапії, амбулаторно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром, лабораторією, кабінетами ультразвукової та функціональної діагностики. Створені катетеризаційні лабораторії, де встановлено дві ангіографічні системи експертного класу «Optima IGS 330».

«За два роки роботи, в центрі стаціонарно проліковано більше 4 тисяч пацієнтів, в тому числі 2240 – з гострим інфарктом міокарда. Фахівцями закладу виконано 2266 стентувань коронарних артерій та 3980 коронарографій. Більше 80 тисяч пацієнтів отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу, проведено 26 тисяч ультразвукових та 55 тисяч функціональних досліджень», розповідає директор КНП «ХОССЦ» Андрій КЛАНЦА, – «Сьогодні ми висловлюємо щиру подяку усім і кожному, хто доклав і докладає максимум зусиль, праці, знань, досвіду та створює умови дійсно європейського рівня надання послуг екстреної кардіологічної та кардіохірургічної допомоги на теренах Хмельницької області».

P.S. Другу річницю ми відзначили, провівши спільно з колегами якраз 22 квітня, у суботу, другий етап ендоваскулярного протезування аорти пацієнту зі складною аневризмою, відразу двох відділів аорти – грудного та черевного. Як пройшла тригодинна операція – обов’язково вам розповімо дещо пізніше. Про перший етап читайте, або дивіться відео.

Бажаємо всім здоров’я під мирним небом. З вірою у Бога, ЗСУ та кожного з нас. Разом до Перемоги!