Реваскуляризація уражених ділянок стегнових артерій у ВІКІР №2 (м.Кам’янець-Подільський)

У Кам’янець-Подільському відділенні інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №2 КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» виконується широкий спектр діагностичних та лікувальних малоінвазивних втручань на різних судинних басейнах: судинах серця, голови, шиї, кінцівок.

Як ось цього разу, коли у відділення звернулись пацієнти поважного віку (77 і 72 роки) зі схожими скаргами на болі в нижній кінцівці в стані спокою, загальну слабкість, трофічні виразки на пальцях ніг. В анамнезі – гіпертонічна хвороба серця, перенесений гострий коронарний синдром.

Виконана ангіограма артерій нижніх кінцівок виявила оклюзію (непрохідність) стегнової артерії – небезпечний стан, який при неналежному лікуванні і призводить до таких наслідків, як виразки, гангрена та ампутація.

Найефективнішим методом лікування такої патології на сьогоднішній день є вчасно виконана операція. Пацієнам було заплановане і, в умовах катетеризаційній лабораторії, виконане малоінвазивне (малотравматичне) втручання – реваскуляризацію ураженої ділянки судини методом балонної ангіопластики.

Втручання проводили: лікарі-хірурги серцево-судинні Дмитро ПЕТРУК та Олексій КАЛІЧАВА, лікар-анестезіолог Яків БАБІЙ, операційні м/с Олеся СТАРЕНЬКА та Катерина КРЖЕМІНСЬКА, анестезіологічна м/с Тетяна ГУРЛИК. Консультативна та практична допомога – інтервенційний кардіолог ВІКІР №1 (м.Хмельницький) Михайло ГЛАДІЙ.

Прохідність судин було відновлено і через кілька днів пацієнти – зі значним покращенням стану – виписані для подальшого амбулаторного лікування за місцем проживання під наглядом сімейного лікаря, кардіолога.

Довідково: Кам’янець-Подільське відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №2 КНП «ХОССЦ» працює на базі центральної районної лікарні (вул. Івана Виговського , 30; 2-й поверх). Телефон: (098) 025-10-83.

Більше про відділення читайте тут.