Рік тому урочисто відкрився новостворений реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» у м.Хмельницькому!

Після проведеного аналізу даних зі стану кардіології та кардіохірургії в Україні, Міністерством охорони здоров’я та Урядом, за підтримки міжнародної ініціативи «Stent for Life» та Асоціації серцево-судинних хірургів України було розпочато масштабну роботу зі створення регіональних мереж реперфузійних центрів – саме ці заклади стали основним компонентом оновлення та принципово змінили систему надання допомоги пацієнтам з гострим інфарктом міокарда.

Реперфузійний центр – це відділення у закладі охорони здоров’я, забезпечене відповідним обладнанням та персоналом, де безоплатно проводять коронарне стентування (відновлення кровотоку по судинам серця) при гострому інфаркті міокарда.

На теренах Хмельниччини реорганізацію кардіослужби та активне впровадження сучасних досягнень та передових технологій здійснювали організатор охорони здоров’я, доктор наук, головний кардіохірург області Андрій КЛАНЦА з колегами-однодумцями, за всебічного сприяння Департаменту охорони здоров’я Хмельницької ОДА та Хмельницької обласної ради.

З метою створення сучасного центру кардіології та кардіохірургії були проведені масштабні роботи з реконструкції старих будівель КНП «ХОССЦ»: капітально відремонтовано 2900 кв.м внутрішніх приміщень, повністю замінені усі комунікації, встановлені сучасні пасажирський та грузовий ліфти. Побудована киснева станція, станція автономного електропостачання.

Сучасне обладнання та ремонт в медичному закладі профінансували за рахунок обласного та державного бюджетів.

І ось, рік тому – 22 квітня 2021 року – до всеукраїнської мережі кардіоцентрів, в яких пацієнти з інфарктом можуть цілодобово отримати високоспеціалізовану фахову допомогу, доєднався новостворений реперфузійний центр КНП «ХОССЦ» у м.Хмельницькому по вул.Володимирській, 85.

Тут розміщене сучасне відділення інтервенційної кардіології на 30 стаціонарних ліжок, відділення інтенсивної терапії, амбулаторно-поліклінічне відділення з денним стаціонаром, лабораторією, кабінетами ультразвукової та функціональної діагностики. Створені катетеризаційні лабораторії, де встановлено дві ангіографічні системи експертного класу «Optima IGS 330».

За рік роботи, в центрі стаціонарно проліковано 2 тисячі пацієнтів, в тому числі 1100 – з гострим інфарктом міокарда. Фахівцями закладу виконано 1057 стентувань коронарних артерій та 1849 коронарографій. Майже 40 тисяч пацієнтів отримали амбулаторно-поліклінічну допомогу, проведено 11 443 ультразвукових та 25 898 функціональних досліджень.

Сьогодні ми висловлюємо щиру подяку усім і кожному, хто доклав і докладає максимум зусиль, праці, знань, досвіду та створює умови дійсно європейського рівня надання послуг екстреної кардіологічної та кардіохірургічної допомоги мешканцям Хмельницької області!

💙💛 Перемога – це праця кожного з нас.
🇺🇦 З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!