Семінар-тренінг професійного розвитку для медичних сестер

15 березня у конференц-холі «Хмельницького обласного серцево-судинного центру» відбувся семінар-тренінг професійного розвитку для медичних сестер «Що таке колегіальність та як її досягнути у медичному колективі».

Такі сучасні форми навчання, як тренінги, дають змогу новачкам адаптуватися, познайомитися із основними вимогами та специфікою роботи закладу, а досвідченим медичним сестрам – поділитися набутим досвідом, переосмислити та інтегрувати його в групову роботу.

Головна медична сестра серцево-судинного центру Олена Щипановська наголосила, що: «Здорова робоча атмосфера у колективі допомагає медичним працівникам гідно відповідати на професійні виклики та сприяти успіху свого закладу. Таку атмосферу забезпечує колегіальність – співробітництво та єдність, довіра і взаємоповага у вирішенні складних питань діагностики та лікування пацієнтів».

Під час теоретичної частини, виділили кілька основних тез, яких слід дотримуватись усім без винятку медичним працівникам:

• Підтримуйте нових працівників, коректно навчайте тих, хто не має досвіду.

• Не дозволяйте зневажливих висловлювань про колег, не принижуйте їх авторитет.

• Поважайте колег, незалежно від віку чи посади.

• Не ігноруйте порад, навіть коли впевнені у власній теоретичній підготовці. Пам’ятайте, що велике значення має практика.

• Дотримуйтесь засад етики та деонтології.

У практичній частині семінару учасники виконували вправи, спрямовані на розуміння поняття «колектив», усвідомлення своєї ролі, стилю поведінки, закономірності виникнення взаємодопомоги, створили «Колаж побажань».

Марина Шкваровська, старша медична сестра амбулаторно-поліклінічного відділення акцентувала увагу на важливості взаємної поваги, чесності, ввічливості один до одного в колективі незалежно від посади та виду діяльності, адже це – запорука успішної роботи.

Грамотно побудована система навчання медичного персоналу не тільки забезпечує стабільне зростання продуктивності та ефективності праці, а й підвищує мотивацію працівників, поліпшує психологічний клімат у колективі. А це, в свою чергу, підвищує рівень і якість надання послуг пацієнтам закладу.