Що таке холтерівське моніторування ЕКГ та навіщо його робити?

Багато хто, спілкуючись на медичні теми, чув термін «холтер» або «холтерівське моніторування кардіограми». То що ж це таке, навіщо його робити і чим відрізняється від звичайної електрокардіограми (ЕКГ)?

Холтерівське моніторування ЕКГ (добове моніторування ЕКГ, холтер ЕКГ) – тривала реєстрація електрокардіограми в умовах щоденної активності пацієнта з подальшим аналізом отриманого запису.

Якщо звичайна електрокардіограма дає доступ лише до миттєвих даних, тобто фактичної роботи серця в момент зчитування, то холтерівське моніторування дає можливість виявити порушення в роботі серця, навіть якщо вони трапляються дуже рідко, оскільки запис ЕКГ ведеться безперервно протягом доби (за необхідності – кількох діб).

🔹 Даний вид дослідження є високоінформативним, широко застосовується як у стаціонарних, як і в амбулаторних умовах для діагностики ішемічної хвороби серця (ІХС), порушень ритму, провідності серця та оцінки ефективності лікування серцево-судинних захворювань:
▪️ оцінка симптомів, які можуть бути пов’язані з порушеннями серцевого ритму та провідності;
▪️ стратифікація ризику у пацієнтів зі структурними захворюваннями серця без симптомів аритмії;
▪️ оцінка ефективності лікування аритмій серця;
▪️ оцінка функції імплантованих пристроїв;
▪️ діагностика та оцінка ефективності лікування ішемії міокарда.

🔹 Процедура обстеження наступна: за допомогою електродів до пацієнта підключають невеликий пристрій (кардіореєстратор), який фіксується на ремені. Пацієнт веде звичайний спосіб життя. Через заданий час дані з апарату розшифровують за допомогою спеціалізованої комп’ютерної програми.

💟 Фахівці КНП «ХОССЦ» мають багаторічний досвід проведення холтерівського моніторування ЕКГ, використовують сучасні кардіореєстратори, що є запорукою проведення високоточного та інформативного дослідження. Це, в свою чергу, дозволяє досягнути найбільш ефективної діагностики та лікування серцево-судинних захворювань.

🔸 Амбулаторно-поліклінічний прийом лікарями закладу проводиться в звичайному режимі. Працюють кабінети УЗД, функціональної діагностики, холтерівського моніторування.

🔸 Цілодобово, в повному обсязі, надається невідкладна кардіологічна і кардіохірургічна допомога.

💙💛 Зберігайте спокій. Бережіть себе і рідних.
🇺🇦 З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!