Щорічна науково-практична конференція «Сучасні стратегії лікування пацієнтів з серцево-судинними захворюваннями» відбулася 22 листопада 2024 р. у м.Хмельницький.
Захід, організований КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» під егідою Департаменту охорони здоров’я Хмельницької обласної військової адміністрації зібрав кардіологів, лікарів загальної практики–сімейної медицини закладів охорони здоров’я з усієї області.
З доповідями виступили:
- Андрій КЛАНЦА, д.н. з держ.упр., к.м.н., директор КНП «ХОССЦ», голова групи експертів зі спеціальності «Кардіологія. Хірургія серця та магістральних судин» ДОЗ ХОВА;
- Наталія КУЗЬМІНОВА, д.м.н., професор кафедри внутрішньої медицини №1 ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
- Олег ІРКІН, д.м.н., старший науковий співробітник спеціалізованого відділення інтенсивної терапії та реанімації кардіологічного профілю ДУ ННЦ “Інститут кардіології імені академіка М.Д. Стражеска” НАМНУ, спільно з колегою, лікарем-кардіологом Антоном СТЕПУРОЮ.
- Наталія ЩЕПІНА, к.м.н., доцент кафедри терапії з курсом загальної практики і сімейної медицини ФПО ВНМУ ім. М.І.Пирогова, заступник директора КНП «ХОССЦ» з амбулаторно-поліклінічної роботи.
- Юлія САВІЦЬКА, к.м.н., доцент кафедри терапії з курсом загальної практики і сімейної медицини ФПО ВНМУ ім. М.І.Пирогова, завідувач відділення інвазивної кардіології та інтервенційної радіології №1 КНП «ХОССЦ».
- Олена ЮЗВИШИНА, к.м.н., доцент кафедри терапії з курсом загальної практики і сімейної медицини ФПО ВНМУ ім. М.І.Пирогова.
- Віктор ВАСИЛЬКІВСЬКИЙ, член групи експертів зі спеціальності «Кардіологія. Хірургія серця та магістральних судин» ДОЗ ХОВА.
Учасники розглянули широке коло питань, серед яких:
- Стан надання кардіологічної та кардіохірургічної допомоги в Хмельницькій області.
- Сучасні підходи до оптимізації прогнозу у хворих із гострою та прогресуючою серцевою недостатністю, правила догляду за серцем та прогнозмодифікуюча терапія, сучасні стратегії лікування, менеджмент пацієнтів з СН.
- Можливості ефективного контролю артеріального тиску у коморбідних пацієнтів з артеріальною гіпертензією, сучасні антигіпертензивні комбінації.
- Антитромботична терапія при гострому коронарному синдромі.
- Ризик інсульту і кровотеч у пацієнта з фібриляцією передсердь.
- Мультиморбідний пацієнт: акцент на гіперурикемію.
- Сучасні можливості нефропротекції у пацієнтів з цукровим діабетом та серцево-судинною патологією.
«На сьогоднішній день в Хмельницькій області маємо сучасну, одну з найкращих в державі кардіологічну та кардіохірургічну службу, 70-кілометрову мережу реперфузійних центрів з надання невідкладної допомоги при гострих станах, кваліфікованих фахівців в закладах охорони здоров’я» – наголосив Андрій КЛАНЦА, підсумовуючи зустріч, – «Ми не повинні зупинятись на досягнутому, а навпаки – працювати ще більше, вдосконалюватись, навчатись, опановувати новітні технології і сучасні методи надання високоспеціалізованої медичної допомоги у боротьбі із серцево-судинними захворюваннями на теренах Хмельниччини. Дякуємо Збройним силам України, які дають нам таку можливість. Разом до Перемоги!»