У здоровому стані внутрішня стінка кровоносних судин є гладкою поверхею, без будь-яких наростів і перешкод. Але часто, протягом життя, у людини розвивається атеросклероз, що приводить до утворення на стінках судин атеросклеротичних бляшок. Вони звужують просвіт судин і порушують кровоток в органах і тканинах. У процесі збільшення кількості та розмірів бляшок просвіт судини повністю закривається, що призводить до некрозу тканин і органів.
Шунтування полягає в створенні нових шляхів кровопостачання в обхід ураженої ділянки кровоносної судини, що призводить до відновлення кровотоку. Шунтування слід відрізняти від стентування (імплантації в просвіт судини спеціальної трубчастої конструкції, що забезпечує розширення судини та відновлення протоку).
Під час оперативного втручання, пацієнту пришивають нові додаткові шляхи кровопостачання (шунти). Зазвичай, ці додаткові шляхи формуються із вен, що беруться з нижніх кінцівок. Вони сполучають між собою аорту (найбільшу і найближчу судину, що відходить від серця) та коронарні артерії (судини, що живлять кров’ю серце). Звідси й назва – аорто-коронарне шунтування.
В деяких випадках, для шунтування використовуються не тільки вени, а і внутрішні грудні артерії. Тоді додаткові шляхи кровопостачання серця починаються не від аорти, а від підключичних артерій. Такий вид шунтування називають мамаро-коронарне шунтування.
Зазвичай шунтування застосовується при коронарній хворобі серця. Однак, часто застосовується і для відновлення кровотоку в периферичних артеріях (наприклад, артеріях нижньої кінцівки).
Сучасне технічне оснащення, багаторічний досвід, тісна співпраця з передовими кардіохірургічними закладами, дозволяють фахівцям КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» виконувати сучасні реконструктивні втручаня на серці та магістральних судинах пацієнтам різного віку, незалежно від важкості хвороби та наявності супутніх захворювань.
Перемога – це праця кожного з нас.
З вірою в Збройні сили України. Разом ми подолаємо все!