Співпраця з Національною службою здоров’я України

Програма медичних гарантій Національної служби здоров’я України (НСЗУ) охоплює первинну, спеціалізовану та високоспеціалізовану, екстрену, паліативну допомогу, реабілітацію, допомогу при вагітності і пологах, а також вакцинацію від COVID-19. Загалом держава оплачує практично всі важливі медичні послуги, на які в пацієнта є направлення і які може надати медичний заклад, що має договір з НСЗУ.

Отримати медичні послуги безкоштовно можна лише за електронним направленням від лікаря і лише в тих закладах, які мають договір з НСЗУ на надання саме тих послуг, які вам потрібні. Електронне направлення може надати як сімейний лікар, так і профільний фахівець – залежно від виду медичної допомоги, яка вам потрібна.

Національна служба здоров’я підписує договори на певні пакети медпослуг лише з тими закладами, які мають необхідних спеціалістів, обладнання, ліки та витратні матеріали, аби надати ефективну допомогу пацієнтам.

КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» заключив з НСЗУ договори на такі пакети медичних послуг (станом на червень 2021 року):

  • «Медична допомога дорослим та дітям в амбулаторних умовах (профілактика, спостереження, діагностика, лікування та медична реабілітація)»
  • «Стаціонарна допомога дорослим та дітям без проведення хірургічних операцій»
  • «Хірургічні операції дорослим та дітям в умовах стаціонару»
  • «Медична допомога при гострому інфаркті міокарда»

Загалом, реформа охорони здоров’я є пацієнтоорієнтованою. Кошти «пішли» за пацієнтом і пацієнт самостійно обирає заклад для обстеження та лікування.

А для нас, як надавачів медичних послуг, фінансування стало прозорим, чітким і зрозумілим. Ми почали розуміти і планувати, скільки коштів можемо витратити на матеріально-технічну базу, на розширення своїх діагностичних та лікувальних можливостей.

І це не лише зміни у фінансуванні. Змінюється і ставлення до пацієнта, до протоколів надання допомоги. До прикладу, наш колектив вирішив орієнтуватися на міжнародні протоколи і наближати надання медичної допомоги нашим пацієнтам до європейських стандартів. Адже маємо для цього всі умови – сучасне обладнання, новітні технології, багаторічний досвід, висококваліфікованих фахівців!