Терміново прооперували пацієнта з аневризмою черевного відділу аорти з розривом та гематомою в заочеревинному просторі

Аорта – найбільша артерія кровоносної системи, яка несе кров від серця до тканин та органів. Її частину, розташовану у черевній порожнині, називають черевним відділом аорти. Вона постачає кров у нижню частину тіла, а нижче живота ділиться на 2 гілки (здухвинні артерії), які несуть кров в нижні кінцівки.

Коли ослаблена частина черевної аорти під тиском крові розширюється або випирає (подібно повітряній кулі), це явище називають аневризмою черевної аорти. Якщо у нормі діаметр аорти приблизно 2 см, то при аневризмі він збільшується до 4-12 см. Аневризми несуть великий ризик, так як можуть розірватися (при діаметрі більше 5 см ризик розриву значно зростає).

Нерідко аневризма черевної аорти протікає безсимптомно і дає про себе знати лише при виникненні небезпечних ускладнень.

Так сталося цього разу, коли у хмельничанина, чоловіка 1950 р.н. раптово з’явився сильний біль у животі, що супроводжувався різким зниженням артеріального тиску. Невідкладна допомога доправила хворого у міську лікарню, де при обстеженні виявлено аневризму черевного відділу аорти розміром 8 см з розривом та гематомою в заочеревинному просторі.

Розрив аневризми аорти призводить до масивної внутрішньої кровотечі, що без негайного хірургічного втручання завершується геморагічним шоком і смертю.

Для проведення термінової операції пацієнта було доправлено в КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр».

Нашими фахівцями (операційна бригада в складі: кардіохірурги Валерій СУХАРЄВ, Володимир ТРУЧКОВСЬКИЙ, асистент Богдан СМОЛІЙ, анестезіологи Юрій ГОРДЄЄВ, Михайло ІЛЬНИЦЬКИЙ, операційна м/с Тетяна ХМЕЛЬ, анастезіологічна м/с Альона ЛОБОДА, молодша м/с Інна НІКОЛАЙЧУК) було проведено видалення розширеної ділянки та повне протезування (заміна) черевного відділу аорти та здухвинних артерій синтетичним протезом.

Втручання виконане із застосуванням кровозберігаючої методики з використанням апарату «Cell Saver» (дозволяє з мінімальною крововтратою повернути власну очищену кров в організм, без застосування донорської крові).

Операція тривала близько 5 годин та пройшла успішно. Пацієнт в стабільному стані, закінчує терапію в стаціонарному відділенні, готується до виписки.

Сучасне технічне оснащення, багаторічний досвід, тісна співпраця з передовими кардіохірургічними закладами, дозволяють фахівцям КНП «Хмельницький обласний серцево-судинний центр» виконувати сучасні реконструктивні втручаня на серці та магістральних судинах пацієнтам різного віку, незалежно від важкості хвороби та наявності супутніх захворювань.